Robo Opatovský sumarizuje

Úžasné a veľmi inšpirujúce obdobie, tak vníma poslednú dekádu spevák a gitarista Robo Opatovský. Za ten čas sa mu narodila dcérka Hanka a mnoho skladieb vzniklo vďaka pokoju, ktorý v jeho živote zavládol. Teraz toto obdobie prináša aj na svojom najnovšom výberovom albume 2020-2010 Modlím sa hudbou.

Bolo to úžasné obdobie. Veľmi inšpiratívne. Narodenie mojej dcéry Hanky bolo prelomové nielen v mojom súkromnom, ale aj umeleckom živote. Dôkazom je aj skladba Milovaná, venovaná práve Hanke, povedal Robo Opatovský.

Práve posledných desať rokov je tematickým motívom výberového albumu 2020-2010 Modlím sa hudbou. Ten sa začína najnovším singlom Blázon, ktorý sa oficiálneho uvedenia a videoklipu dočká začiatkom roka 2021 a postupne sa vraciame až do roku 2010. Fanúšikovia sa dočkajú najväčších hitov zo štyroch radových albumov i singlov, ktoré sa albumovému vydaniu doteraz netešili. Veľa skladieb vzniklo práve vďaka tomu, že mám pokoj v duši, oporu v mojej rodine, pokoru a modlím sa hudbou. Toto je čistá, spirituálna láska. Hudba ma nikdy neopustí, dodáva vždy pozitívne naladený spevák.

Pokoj, láska, rodina, harmónia, inšpirácia, otužovanie, meditácia, umenie, optimizmus, pokora a vďačnosť. Týmito jedenástimi slovami Robo Opatovský charakterizoval dekádu, ktorej je kompilácia venovaná. A aký je jeho recept na zachovanie si pozitívnej nálady? Otužovanie, meditácia a šport. Samozrejme, relax pri knihe, čas s mojou rodinou a tvorba nových skladieb. Tieto činnosti sú vodou, čo ma drží nad vodou,“ prezrádza spevák.

Hoci trend vydávania fyzických nosičov v ostatnom období ustupuje mierne do úzadia a hudba je distribuovaná elektronicky, u fanúšikov Roba Opatovského je stále badať túžbu po CD verzii: Moje publikum má rado cédéčka. Kupujú si ich hlavne po koncerte a keďže som za posledných desať rokov veľa koncertoval, albumy sa veľmi dobre predávali. Môj posledný album Unplugged a takisto aj Vianočné duetá boli veľmi úspešné. Vianočné duetá dokonca získali platinovú platňu sa predaj.

Doteraz najhitovejšia výberovka gitaristu a speváka Roba Opatovského dokazuje, že umelec nielen zreje ako víno, ale aktívne spolupracuje s reakciou publika na svoju tvorbu.  Medzi emočne najsilnejšie skladby dekády 2010 – 2020 v jeho prípade patria bez najmenších pochýb Blázon, Keď muž miluje ženu a Modlím sa hudbou. Fanúšikovia sa potešia aj skladbám Neverná, Navždy, roztancujú ich Tancuj!, V hlave ťa mám a takisto S tebou.