Robo Šimko a Massriot sú Väznení

Niečo sa deje je názov už pripraveného albumu Roba Šimka a skupiny Massriot, ktorá ho verne sprevádza už dlhé roky. Album pokrstí Laco Lučenič 12. októbra 2017 v Rock Café v bratislavskej Dúbravke. A k tomu všetkému ponúkajú im najnovší videoklip zo svojej tvorby k piesni Väznení.

Pieseň Väznení je tá, na ktorej spolupracovali naši hostia na albume – cimbalovka Silband, prezrádza nadšený spevák a pokračuje: Je to kúsok tvrdší singel, ale takto sme to cítili, takto sme to aj dali. Skladba je jedinečná hlavne tým, že má znaky metalcoru a do toho nám ešte hrá krásna cimbalovka. Spojenie podobného charakteru na svete asi ešte nie je, aspoň o tom nevieme.

Na otázku o čom pieseň je, Robo s nadšením konštatuje a stručne vysvetľuje: Samotná pieseň Väznení pojednáva o tom, že mocní tam hore, na vysokých postoch sú niekedy veľmi nešťastní ľudia, zatvorení vo vlastnom väzení ich myslenia a mozgu, väzení síce plnom peňazí a moci, ale nešťastia a biedy, čo sa týka ľudskosti. Ale všetko raz skončí, aj doba týchto zverov, lebo ľudia toto naozaj nie sú.

 Album nesie názov Niečo sa deje. Preto tento názov, lebo sa niečo naozaj s naším ľudstvom deje, pokračuje rocker v objasňovaní tematiky albumu. Ľudia sa menia na stroje, prestávajú žiť svoje sny a makajú na sny iných, vytráca sa ľudskosť, tie krásne hodnoty, ktoré do nás naši rodičia a starkí vštepovali sú už pomaly len raritou. Meníme sa z ľudí na masy oviec riadené niekým, spoločnosť je polarizovaná a brat brata nenávidí len za rozdielny názor. Je to doba plná paradoxov. Ľudia závislí na omamných látkach si hovoria nezávisláci, mnoho ľudí chce byť a vyzerať ako niekto, a tým byť originál a v podstate sú len atrapami prehnanými cez kopirák… Veľmi zlý a nekvalitný kopirák. Albumom ale aj dávame najavo, že stále je nádej na krajší život a krajší svet, sila je v nás, len musíme držať spolu a pracovať na tom, aby nám bolo najlepšie ako ľudstvu, nie iba ako jednotlivcom, filozoficky ukončuje.