Skety vydali album

Česká a cappella skupina Skety vydala záznam jedinečného koncertu. Ako hostia na ňom účinkujú aj umelci, s ktorými Skety spolupracovali už v minulých rokoch, Lenka Dusilová a Vojtěch Dyk.

Po oceňovaných tituloch Skety a Týdytý vyšiel skupine prvý živák. Speváci opäť skombinovali vlastné skladby s úpravami piesní svojich hudobných kolegov. Lenka Dusilová sa predstavila vo svojej autorskej skladbe Biolom a Vojtěch Dyk v dnes už slávnej piesni Petra Wajsara (držiteľa Českého leva za hudbu k filmu Hastrman) Alkoholická. Tá je na YouTube s počtom videní viac ako 7 miliónov veľkým hitom a dočkala sa aj mnoho ľudových spracovaní.

A cappella skupina Skety patrí k absolútnej špičke vo svojom obore. Je držiteľom Zlatého diplomu a prestížneho ocenenia The Ward Swingle Award v kategórii Jazz z medzinárodnej súťaže Vokal Total (2014) a môže sa pochváliť štyrmi nomináciami na ceny Contemporary A Cappella Recording Awards. Skety vznikli v roku 2011 a spievajú v zložení Veronika Vítová, Alice Bauer, Marta Kloučková, Michal Strnad, Štěpán Janoušek a Petr Wajsar. Po úspechoch na domácich pódiách okúzlili publikum vo Veľkej Británii, Nemecku, Maďarsku, Rakúsku, Slovensku, Dánsku, Fínsku, Bulharsku, ale majú za sebou aj turné na Tchaj-wane a v Austrálii.