Skupina Hex vydáva album Tebe na vinyle

Skupina Hex pre fanúšikov pripravila album Tebe na vinylovej platni a to v limitovanej edícii. Skladby z novinky predstaví kapela na turné, ktoré štartuje 5. apríla v Prešove a skončí sa 19. apríla v Bratislave. Okrem nových piesní na koncertoch zaznejú aj všetky megahity.

Náš zatiaľ posledný album Tebe sme sa rozhodli vydať na vinyle. Hrá naozaj pekne a znie trochu inak ako CD. Master na platni je totiž mäkší. Vinyl má aj peknú dizajnovú podobu, je to taký meisterstück, hovorí spevák a autor hudby Peter Ďuďo Dudák.

Skupina Hex má tak na konte celkovo tri vinylové platne. V tejto podobe vyšiel úplne prvý album Prvá platňa a výberovka Všetko najlepšie je dokonca dvojvinyl.

V kapele máme radi vinylové platne a dokonca ich zbierame. Ja som sa stal zberateľom pred troma rokmi, je to totiž úplne iný rozmer počúvania hudby. Môj ranný rituál vyzerá tak, že si dám kávu a spolu s dcérkou si pustíme jednu z mojich obľúbených platní. Teším sa, že jej budem môcť púšťať aj naše nové pesničky, pretože napriek tomu, že je malinká, na ne veľmi dobre reaguje. V súčasnosti je veľký boom vinylov a tak sa tešíme, že sa nám ten náš podarilo stihnúť vydať pred turné, pretože dodacie lehoty sú niekedy aj trištvrte roka, konštatuje basgitarista Tomáš Yxo Dohňanský.

Pesničky z nového albumu, ale i najväčšie hity kapely Hex zaznejú na nadchádzajúcom turné, ktoré štartuje už o pár dní.

HEX feat. Silné reči TOUR 2018
05.04. Prešov – PKO
06.04. Košice – Spoločenský Pavilón
07.04. Poprad – Aqua City
11.04. Nitra – Nájomná Jednotka 210
12.04. Trenčín – Piano Club
13.04. Žilina – Dom Odborov
17.04. Levice – Športová Hala
19.04. Bratislava – MMC