Skupina Karpina vs. Biomatky

Nová pesnička skupiny Karpina sa volá Biomatky. Skupina si v nej uťahuje zo súčasných trendov biopotravín a neočkovania detí. Autorom textu novej skladby je Peter Deák, ktorý spolu s gitaristom Samuelom Blechom zložil i hudbu.

Pri tvorbe textu ma inšpirovala dnešná situácia, ktorá za posledné roky panuje v spoločnosti. Internetové diskusie na témy biopotravín či nezaočkovania detí ma vždy veľmi pobavia. Mnohé matky si za posledné roky o sebe myslia, že sú niečo špeciálne, čo ich oprávňuje otravovať tým svoje okolie. Rozmáha sa nám tu kojenie na verejnosti, propagácia pôrodov doma a spochybňovanie moderného zdravotníctva. Tým ohrozujú nielen svoje dieťa, ale aj seba. Keď  začne ísť o život, tak nakoniec sa volá sanitka. Ale to už potom na internete nenapíšu, vysvetľuje Peter Deák.

Klip sme nakrúcali v našej skúšobni. Práca išla hladko a bez problémov. Plán sme splnili na 120 percent. Presne podľa našich predstáv, hovorí Peter Deák.

V novom klipe sa skupina predstavila v obnovenej zostave: Pri predchádzajúcich gitaristoch sa prejavila únava materiálu. Nebaví ma robiť hudbu s ľuďmi, na ktorých vidím, že ich to už vôbec nebaví. Vtedy strácam záujem a unavuje ma každá skúška. S príchodom nových členov nastala v kapele úplne iná atmosféra, znamenal invenciu a záujem o spoločnú vec. Jednoducho nový vietor do plachiet. Myslím si, že v novej zostave svojich fanúšikov tento rok veľmi milo prekvapíme. Máme pripravené nové piesne, a videoklipy, ktoré postupne budeme dávať na verejnosť, teší sa Peter Deák.

Novinku skupina odpremiéruje naživo 18. apríla na Štupel Feste v bratislavskom MMC. Na koncerte odznie prierez toho najlepšieho z tvorby Karpiny.