Škwor vydáva album Uzavřenej kruh

Fanúšikovia jednej z najobľúbenejších českých kapiel, formácie Škwor už netrpezlivo čakali na ohlásený nový album svojich miláčikov. Ako veľmi sa fanúšikovia na novinku Uzavřenej kruh tešili, dokazuje aj fakt, že sa jedná o jeden z historicky najúspešnejších albumov na e-shope Supraphonline.cz, čo sa počtu predobjednávok týka. Aby toho nebolo málo, v blízkej dobe sa dočkáme i nového videoklipu k singlu Za tmavejch nocí, ktorý vzniká práve v týchto dňoch.

Videoklipom, ktorý sa natáča v boxerskom prostredí Spejbl Gym legendárneho fightera Ondřeja Spejbla Hutníka a hlavnú rolu v ňom zhodou náhod hrá Daniel Škvor, profesionálny zápasník a čerstvý Majster sveta a Českej republiky Wako Pro, kapela nadviaže na zverejnené a vrelo prijaté ochutnávky v podobe ukážok zo skladieb Pokřivenej pohled a Starej voják.

Tie zároveň naznačili, že na novinke Škwor potvrdzuje štatút hviezdy žánru a právoplatného príslušníka domácej rockovej elity, ktorý sa môže sebavedomo oprieť o charakteristický, jasne rozpoznateľný melodický sound rovnako ako o priamočiare a zrozumiteľné texty frontmana Petra Hrdličku reflektujúce dianie okolo nás.

Tak ako predošlé nahrávky, aj Uzavřenej kruh vznikol v domácom štúdiu v produkcii Lea Holana, ktorý taktiež stojí za konečným zvukom celého albumu. Ako však už ľudia sledujúci dianie okolo kapely tušia, na pódiách ho po vzájomnej dohode nanovo nahradí gitarista Martin Volák.

Po prvýkrát sa Škwor v novej zostave predstaví v rámci doposiaľ najväčšieho halového turné, ktoré odštartuje 9. februára 2018 v Ostrave a bude pozostávať z 10-tich zastávok. To ale bude len predohra k veľkolepej oslave 20-tich rokov existencie, ktorá sa uskutoční 9. novembra 2018 v pražskej O2 Aréne a stane sa najväčším samostatným koncertom v histórii Škworu.