Slovenský klavirista si trúfol na Sheerana

Pianista z Nitry si trúfol prezliecť skladbu Perfect od Eda Sheerana do čisto klavírnej podoby a pridal k tomu aj videoklip. Hudobník Peter Zbranek už roky pôsobí ako svadobný pianista a má nos na skladby, ktoré sú dokonalé pre veľký deň novomanželov. Top hitom minuloročnej svadobnej sezóny bola práve Sheeranova skladba Perfect.

Už ani neviem zrátať, koľkokrát som ju hral mladomanželským párom buď pri obrade, alebo pri prvom tanci. Tá pieseň je na svadbu naozaj perfect, teda dokonalá. Má nádherný text, krásnu melódiu a silný romantický potenciál, takže ňou nemôžete trafiť vedľa. Je ako stvorená, aby sprevádzala emotívne momenty a ja som sa rozhodol, že jej dám klavírny cover a ten si zaslúži aj pekný videoklip. Splnil som si tým vlastne aj jeden zo svojich hudobných snov, hovorí hudobník.

V oficiálnom videoklipe Eda Sheerana k skladbe Perfect sa odvíja príbeh lásky z detských čias, ktorá prerástla až do dospelosti, presne ako sa to stalo britskému spevákovi aj v reálnom živote. Hudobník chcel, aby klavírny cover aj video pôsobili na diváka rovnako zaláskovane ako originál, ale zároveň nenútene a príjemne. Víziu, ktorú nosil už dlhšie v hlave, mu pomohol doviesť k dokonalosti divadelný režisér Pavol Viecha.

Zaľúbený párik si vo videu zahrali talentovaní herci z VŠMU, ktorí sa do role vžili tak presvedčivo, že sa diváci pýtajú, či sú reálna partnerská dvojica. Odpoveď je nie, pôsobia však absolútne uveriteľne. Vďaka tvorivému nadšeniu a energii všetkých zúčastnených vznikol nežný, vizuálne silný mini príbeh lásky so šťastným koncom.