Šoralová chystá Šansónové Vianoce

Autor foto: Lenka Hatasová / Zdroj foto: Propaganda House

Lucia Šoralová sa opäť chystá potešiť fanúšikov a hlási veľký návrat. Po tom, ako sa dlhšie obdobie venovala iba deťom, sa pustila do tvorivej práce a pripravuje vianočný koncert. Adventný čas im spríjemní šansónovými skladbami, ktoré tak milujú. Okrem vlastných piesní zaspieva aj skladby československých hudobných legiend. Koncert, o ktorý je už teraz obrovský záujem sa uskutoční 18. decembra v bratislavskom Ateliéri Babylon. Speváčka sa slovenského koncertu nevie dočkať.

České publikum je odlišné. Nedá sa povedať, že by diváci nereagovali. Viem, že to cítia rovnako, lebo po koncerte prídu a hovoria nám to isté ako slovenskí fanúšikovia. Ale Česi sa počas koncertu akosi nevedia prejaviť, sú uzavretejší. O to viac sa teším z vrelej slovenskej odozvy, ktorá mi v Česku trochu chýba,“ vraví Lucia Šoralová.

Speváčka pripravuje nezabudnuteľné vystúpenie kde zaznejú skladby, ktoré zložila ona sama, ale tiež piesne Hany Hegerovej, Zuzany Navarovej, Jara Filipa, či villonské balady Michala Horáčka. Ako hostí si zavolala Michaela Kocába a Ondřeja Soukupa a sľubuje i prekvapenia.

Vianoce milujem. Vždy som mala rada tieto krásne sviatky a teraz, keď mám deti, majú pre mňa ešte väčší význam. Teším sa, že môžem tento rok opäť trochu spríjemniť adventnú náladu slovenským fanúšikom a že sa znova poprechádzam po predvianočnej Bratislave, mojom rodnom meste,“ dodáva Lucia Šoralová.

Lucia už svojím talentom a profesionalitou očarila mnohé najväčšie hviezdy slovenského a českého hudobného neba. Spolupracovala s Petrom Hapkom, Michalom Horáčkom, Michaelom Kocábom, Lenkou Dusilovou a mnohými ďalšími. O tom, že Lucia je opäť v skvelej tvorivej forme svedčí i spolupráca s Richardom Müllerom, ktorý ju prizval k tvorbe na albume 55. Aj vďaka Lucii má CD šmrncovný nádych. Netrvalo dlho a po pár týždňoch je platňa platinová.

Nie je to moja prvá spolupráca s Richardom Müllerom. Spievala som s ním na koncertnej šnúre v roku 2009, krstil mi tiež album O lásce, cti a kuráži pred tromi rokmi a teraz, po pauze s detičkami, som mu naspievala vokály na jeho nový album 55. Zavolal mi Ondřej Brzobohatý, ktorý je autorom hudby. Texty napísal Peter Uličný a tá platňa je fakt krásna,“ uzatvára Lucia Šoralová.

Vstupenky na Šansónové Vianoce Lucie Šoralovej, ktorými vyzdobí bratislavský Ateliér Babylon 18. decembra sú v predaji v sieti predpredaj.sk.