Stormzy láme rekordy

Raper Stormzy je novým kráľom britského rebríčka. V jednom z najtesnejších súbojov v histórii odsunul Rag’n’Bone Mana na druhé miesto. Bol to očakávaný boj. Tri týždne po sebe vyhrával v hitparáde nový objav britskej scény Rag’n’Bone Man, minulý týždeň sa však musel skloniť pred hviezdou grime komunity.

V deň, keď vyšiel Stormzyho debutový album Gang Signs & Prayer, zaplavila britské sociálne siete vlna solidarity. Hashtag #NationalStormzyDay zdieľali nielen fanúšikovia jedného z najsympatickejších britských hudobníkov, ale tiež speváčka Adele a kolegovia Wiley alebo Ed Sheeran. Ten vyjadril podporu talentovanému rapperovi už na odovzdávaní cien Brit Awards, keď si ho pozval na vystúpenie a zároveň vydal aj Stormzyho remix singla Shape Of You.

Duel o č.1 albumovej hitparády priniesol aj historický zápis. Stormzy predal v prepočte 69 tisíc kópii albumu, podstatným dielom pritom prispel k tomuto číslu streaming. Žiadny album v Anglicku doteraz nezaznamenal v prvom týždni toľko prehrávaní ako Gang Signs & Prayer.