Sviatočná Andělská Karla Gotta a jeho dcéry Charlotte

Autor foto: Miroslav Žebrák

Pri príležitosti vzniku nového českého filmu Anděl Páně 2 vzniklo naozaj exkluzívne dueto. V spoločnej piesni spieva maestro Karel Gott s dcérou Charlotte Ellou. Pod skladbu Andělská je podpísaná legendárna autorská dvojica Ondřej Soukup a Gabriela Osvaldová.

„Keď mi Ondřej Soukup poslal hudbu a slová piesne Andělská k filmu Anděl Páně 2 s ponukou naspievať ju ako dueto s mojou dcérou Charlottkou, ani minútu som neváhal a okamžite som súhlasil. Malebné slová, melódia a inštrumentácia vo mne totiž okamžite vytvorili obraz rozprávkovej vianočnej atmosféry. Moju radosť navyše umocnilo to, že pieseň je prvým spoločným duetom so Charlottkou“, hovorí maestro na margo krásneho projektu.

Autor hudby Ondřej Soukup k výkonu mladej interpretky povedal: „Charlotte Gottovú som osobne nepoznal. Keď ku mne prišla s Karlom do štúdia, bol som pripravený na dlhé natáčanie, strihanie a dolaďovanie. Nič z toho sa nestalo. Bola skvelá a na 10-ročné dieťa dosť asertívna i voči rodičom. Pesničku naspievala v podstate ihneď, takmer na jedenkrát. Na konci Andělské ešte naspievala k otcovi druhý hlas, ktorý sme vymysleli na mieste, a vôbec nebol jednoduchý. Bola pre mňa veľkým prekvapením. V tom najlepšom zmysle slova.“