Symfonický Adam Ďurica príde až na budúci rok, nové piesne však čoskoro

Adam Ďurica (Autor foto: Michala Rusaňuková / Zdroj foto: Universal Music)

Pôvodné koncerty plánované na november tohto roka sa Adam Ďurica rozhodol presunúť presne o rok a odohrá ich v novembri 2001 (Bratislava / 25. november 2021 a Košice / 23. november 2021). Vzhľadom na situáciu má k tomu objektívne dôvody. Ani tie mu však nebránia v tom, aby pre fanúšikov pripravil nové piesne. Tie im predstaví už čoskoro.

Rozhodnutie sa rodilo veľmi dlho, pretože nikto z nás nevie predpovedať ako sa situácia bude vyvíjať. Vzhľadom na termín, je už najvyšší čas na prípravu. Skladby musia byť upravené pre symfonický orchester, potrebovali by sme nacvičovať, skúšať, pracovať na aranžmánoch, a to v súčasnej situácii nie je na 100% možné. Necítil by som sa komfortne, nebolo by to fér voči fanúšikom a všetkým zúčastneným na projekte, vysvetľuje Adam Ďurica. Okrem termínu sa nič nemení. Ani moji hostia Katarína Knechtová a Lukáš Adamec, ani ambícia ponúknuť ľudom fantastický zážitok z koncertu v spoločnosti symfonického orchestra, dodáva. Doteraz zakúpené vstupenky ostávajú v platnosti aj na nové termíny.

Spevák však nestráca čas a vo svojom domácom štúdiu pracuje na nových nápadoch, výsledkom ktorých je i aktuálny singel Vlci, ktorý v Adamovom prípade prináša úplne nový zvuk a naznačuje štart novej etapy. Akým smerom sa bude vyvíjať hudobná budúcnosť Adama Ďuricu naznačí i chystaný jesenný singel a ďalšie prekvapenia.