Tak osobná speváčka Lenny ešte nebola

Lenny vydáva svoju najosobnejšiu skladbu Figure It Out s videoklipom plným záberov z detstva. Zároveň dokončuje nový album, ktorý plánuje vydať na jar a pozýva na decembrový koncert.

Figure It Out je speváčkinou najosobnejšou skladbou, ktorú podporila videoklipom zloženým zo záberov z detstva. Emotívny príbeh životnej cesty, lások a prekážok dodáva piesni výnimočnosť a osobitosť, ktoré speváčku dokonale vystihujú. O produkciu piesne sa postarala dvojica Ondřej Fiedler & Marcel Procházka, ktorí sú zároveň aj jej spoluautormi. Režisérom je Jan Strach, strih mala na starosti Lenka Gmitrová.

Lenny sa do povedomia širokej verejnosti zapísala ako svojbytná a nadmieru talentovaná autorka. Tiež ale priznáva, že nie vždy je to tak emotívne, ako v prípadne nového singla. Občas sa objaví pieseň, ktorá je výnimočnejšia, než ostatné a práve táto je jednou z nich, zverila sa Lenny.

Pieseň je sama o sebe veľmi osobná a reflektuje tému, ktorá sa týka každého z nás. Slogan Figure It Out, o ktorý sa speváčka v piesni opiera, symbolizuje rôznorodosť každého ľudského príbehu, kedy si každý človek musí na všetko prísť sám. Pieseň pojednáva o ceste životom, ktorá je plná krásnych chvíľ, ale aj prekážok, rázcestí a ťažkých rozhodnutí, pred ktoré sme postavení. Potom je iba na nás, ako sa rozhodneme a akým smerom bude pokračovať naša životná cesta, popisuje Lenny.

Vo videoklipe speváčka poodhaľuje kus seba samej a úplne vypúšťa akúkoľvek dejovú líniu, a i napriek tomu divák dostáva jasný odkaz a príbeh. Hlavnú úlohu hrajú jednoznačne emócie a vľúdne slová, ktoré k piesni spolu s producentmi Lenny napísala.

Speváčka teraz trávi väčšinu času v nahrávacom štúdiu, kde dokončuje nový album. Ten patrí k najočakávanejším hudobným počinom tohtoročnej jari. Verím, že práce na albume sa blížia k záveru. Mám v sebe satisfakciu, že jednotlivé kúsky zapadajú pomaly, ale isto do seba, a že vydám hudobný materiál, o ktorom som absolútne presvedčená- Myslím, že fanúšikovia sa majú na čo tešiť, nádejá sa Lenny.

Album síce ešte neuzrel svetlo, ale Lenny už k nemu pre svojich poslucháčov pripravila darček v podobe svojho doteraz najväčšieho koncertu. Premiéru v pražskom O2 Universe odohrá 4. decembra.