Tata Bojs sú Pešiaci Bielej stopy

Kapela Tata Bojs naspievala novú verziu slávnych Pešiakov. Pieseň, ktorá získala pred desiatimi rokmi cenu Anděl za skladbu roka, má úplne novú a pre mnoho fanúšikov možno prekvapivú tému. Venuje sa totiž českému najslávnejšiemu a najväčšiemu závodu na bežkách, Jizerské 50. Ku skladbe vznikol tiež vydarený klip.

Jizerku máme radi, pred niekoľkými rokmi sme v Liberci v rámci závodného víkendu hrali koncert a pamätám si, že mal skvelú atmosféru. Ten nápad dať Pěšákům nový, zimný kabát sa nám páčil a tešíme sa, keď novú verziu piesne zahráme naživo. Je to dokonca už tretí videoklip, ktorý sme k tejto skladbe od jej vydania v roku 2007 urobili, vysvetľuje frontman Milan Cais.

V aktuálnom videoklipe strieda zábery zo samotných pretekov bežkárska exhibícia chlapcov z kapely. Komické prvky Mardošu a Vladíka, ktorým sekunduje snaživý tréner Dušan, sú podľa mňa vtipnou kostrou klipu. Poriadne sme sa nasmiali už na pľaci. A myslím, že klipu svedčí aj retro duch sedemdesiatych rokov, v ktorých sme všetci vyrastali, dodáva Milan Cais.

V klipe si zahral aj jeden z nestorov bielej stopy, Ladislav Míka, ktorý nechýbal ani na jednom z ročníku Jizerské 50. V úlohe komentátora sa ocitol redaktor Českej televízie, Pavel Čapek ktorý už niekoľko rokov preteky z Bedřichova skutočne moderuje.

Okrem novej verzie Pešiakov plánujú Tata Bojs na tohtoročnú jeseň turné siedmich koncertov, v rámci ktorého znovu oživia svoj prelomový album Futuretro. Nahrávka, ktorá pri tejto príležitosti vyjde v reedícii na 2LP, kompletne zaznie aj za účasti Marka Doubravu a Kláry Nemravovej.