The Paper Dragon spomínajú na leto

Košické zoskupenie The Paper Dragon zverejnilo ďalšie farebné animované lyrics video k piesni Summer Wind. Skladbou i videom približujú letné výlety s priateľmi, ktoré sú v tomto období nezabudnuteľné. Štvorica muzikantov Tibor Dragon, Viktor Schwarcz, Dalibor Burgr a Barbora Rondziková, ktorí tvoria The Paper Dragon, ponúkli v poradí už štvrtý song z albumu Better Days.

Pesnička Summer Wind, vznikla pred niekoľkými rokmi a čakala na svoju príležitosť. Osobne mám veľmi rád leto a teplé počasie. V jeden pekný slnečný deň som si len tak hral na gitare a počas tohto blúdenia po hmatníku sa zrodila základná časť skladby. Keďže bolo v ten deň naozaj krásne počasie, zašiel som do lesa aj s gitarou. Tam vznikla medzihra, ktorá má odlišný charakter ako zvyšná časť celej piesne, vracia sa hlas zoskupenia, Tibor Dragon, k momentom, kedy sa skladba začala rodiť. Text piesne vznikol, ako u Papierových drakov býva zvykom, počas skladania samotnej hudobnej časti skladby. Priniesol som ju do kapely, zdvihla nám všetkým náladu, takže bolo jednoduché na nej pracovať, dopĺňa spevák.

Košičania novinku zverejnili prostredníctvom lyrics videa. Keďže všetky naše doterajšie lyrics videá boli skvelé a vystihovali naše skladby a náladu, stavili sme na rovnakú kartu, hovorí Tibor Dragon. Za námetom stojí spevákov brat Gabriel Dragon. Nechali sme to plne v jeho rukách, ako aj pri predchádzajúcich videách. Nemohli sme urobiť lepšie rozhodnutie, pretože video je výborné a úplne vystihuje náladu skladby, opäť vyjadruje nesmiernu spokojnosť.

Video, ktorého celková produkcia trvala niekoľko dní, aj keď hlavná štruktúra bola hotová za pár hodín, opisuje všetky letné výlety a cestovanie, najmä do prírody. To máme najradšej. Sadnúť do auta a vyraziť do hôr, lesov, k moru. A najradšej cestujeme autom, pretože sme spolu pokope. Vtedy naozaj nepotrebujete žiadne tabletky, ako sa spieva v skladbe. Jednoducho sa každý rok, opakovane, zaľúbite do prírody samotnej, vysvetľuje hudobník. Vydanie albumu majú The Paper Dragon naplánované s plnou parádou a to krstením prvotiny. Termín verejného krstu oznámia čoskoro.