Timko kupuje gramec! Kvôli vlastnej kompilácii

Skupina No Name má prvý vinyl v histórii kapely. Výberová dvojplatňa nesie názov No Name The Best Of 25. Na vinyle je 23 piesní, nechýbajú megahity Žily, Ty a tvoja sestra, Prvá, Čím to je až po Elity či Vianoce s Božidarou. Spevák a frontman kapely Igor Timko si kvôli novinke zaželal pod stromček nový gramofón.

Skladby sme vyberali debatou medzi sebou, podľa toho, čo pre nás ktorá pieseň znamenala. Samozrejme sme zvážili aj odozvu u poslucháčov. Bestofka dokonale mapuje naše celé úspešné obdobie. Prvá pieseň výberovky je Ty a Tvoja sestra, ktorá nám vlastnou tvorbou definitívne otvorila dvere do slovenského éteru. Kvôli časovému limitu vinylu zostali mnohé piesne mimo výberu. Ale dohodli sme sa s vydavateľom na dvojalbume, takže zadanie určuje kapacitu. Je tam teda všetko podstatné od Sestry až po Vianoce s Božidarou, rekapituluje líder kapely Igor Timko.

Sami sme milo prekvapení, že sa vinylovky vracajú na trh. V branži sa už potichu žartuje, že nás čaká návrat ku kazetám. Začínali sme hrať v časoch, keď platne a kazety akurát končili. A po 26-tich rokoch koncertovania sú tu znova časy, kedy sa zase vinyl stáva trendy. No Name The Best Of 25 je pekná limitka a zberateľský kúsok, teší sa Igor Timko.

Vizuál dvojvinylu má na konte grafik Peter Brutovský, ktorý ho poňal dosť surealisticky. Na obale je mnoho inotajov a piktogramov, ktoré znázorňujú názvy jednotlivých hitov skupiny. Bude si mať Igor Timko dvojplatňu na čom prehrať? Ako deti sme mali gramofón, ale teraz na Ježiška som si zaželal nový. Verím, že ho prinesie. Mám staré platne Rolling Stones, Elánu a mnohé ďalšie. Stále som to odkladal, takže naša výberovka je impulzom aj pre nás, s úsmevom hovorí Igor Timko.