Totally Nothin má Korunu z trní

Totally Nothin je umelecké meno, o ktorom ešte iste budeme počuť. Mladý český rapper a talentovaný hudobný producent, ktorý sa žánrovo pohybuje na pomedzí alternatívneho rapu a punk-rapu, na seba upútal pozornosť živelnými live shows, debutovým EP Pro ty, co to chápou vydaným na začiatku júna tohto roka i klipmi so sugestívnou estetikou. Jeho rastúca fanúšikovská základňa naznačuje, že má potenciál byť hlasom časti svojej generácie a potvrdzuje to aj jeho druhé EP Koruna z trní, ktoré vydáva Supraphon.

Run Run Run opisuje neustálu potrebu pohybovať sa vpred, aj napriek nepriaznivým situáciám a životnému štýlu. Ďalej sa v ňom obhliadam na blízkych ľudí, ktorí nemali šancu alebo sa sami nechceli dostať zo dna – pomyselnej stoky spomínanej často v mojich textoch. Beriem to celé ako takú misiu, dokázať sám sebe a svojmu okoliu, že to ide aj bez toho, a vzhľadom k tomu, že sa skupina ľudí, ktorá sa dokáže prepojiť s mojou hudbou, rozrastá, cítim tak i väčšiu zodpovednosť nespadnúť sám späť dolu. To bol tiež dôvod, prečo som si Run Run Run vybral ako klipovku, prostredníctvom ktorej chcem poslať jasné posolstvo do sveta, komentuje Totally svoj nový singel a klip.

Reflexia, úprimnosť a otvorenosť sú cenenými atribútmi a signifikantnými prvkami celej Totallyho tvorby, čo dokazuje jeho nové EP Koruna z trní. Oproti melancholickému EP debutu Pro ty, co to chápou je novinka pozitívnym krokom vpred a odrazom od najtemnejšej minulosti. Totally Nothin tak na Koruně z trní nachádza rovnováhu medzi sebadeštruktívnym životným štýlom a potrebou vytvárať prostredie, ktoré dokáže nasmerovať ďalšie stratené duše späť na cestu a jeho samého uvoľní od vnútorných démonov. Nech sú jazvy a koruna z trní tým jediným obhliadnutím za našimi temnými okamihmi, a zároveň pripomienkou, že sa môžu vždy vrátiť, dodáva.

Totally Nothin je mladý rapper z Južných Čiech, ktorý sa v hudobnej tvorbe venuje prevažne melancholickému opisovaniu svojich životných situácií. Celú svoju produkciu vníma už dlho ako pomyselný denník, do ktorého ukladá vlastné myšlienkové pochody a zážitky, a tým uvoľňuje tlak, ktorý v sebe cíti.