Triumfálne Vianoce Lucie Bílej

Lucie Bílá vydala nový vianočný album Bílé Vánoce Lucie Bílé II. Ten v rámci krstu obdržal už aj zlaté ocenenie. Lucie Bílá pokračuje v triumfálnej jazde: len pred pár dňami si prevzala 20. Českého Slávika v kategórii speváčka a 13. Absolútneho Českého Slávika. Svoje pracovné úspechy korunuje premiérou nového vianočného klipu Jenom klid a vyrazila na vianočné turné.

K novému albumu Bíle Vánoce Lucie Bílé II. vznikol prvý videoklip. Vizuálu sa dočkala pieseň Jenom klid (Sleigh Ride) s českým textom od Radůzy. Lucie Bílá o novinke prezradila: Natáčanie klipu si vždy užívam a aj tentokrát to bol skvelý deň plný smiechu a zábavy s mojimi priateľmi. Vzala som si k sebe svoju kapelu, Petra Maláska, kolegov z muzikálu Sestra v akcii a zistila som, že náš otvovický  kultúrny dom funguje aj ako filmový ateliér. Spoločne so šesťdesiatimi ľuďmi, ktorí tvorili štáb, sme mali úžasné zázemie a priestor na natáčanie, ale aj catering so skvelou kuchyňou. Z výsledku mám veľkú radosť a veľmi zaň všetkým tvorcom ďakujem. Zvlášť pánovi režisérovi Martinovi Paseckému a majstrovi strihu Filipovi Maláskovi.

Čiernobiely vizuál sa nakrúcal v Kultúrnom dome v Otvoviciach, kde štáb pripravil prvorepublikovú scénu, ktorá nadväzovala na atmosféru filmov z 30. a 40. rokov. Klipom sa prelínajú archívne filmové scény práve z tohto obdobia  s Natašou Gollovou, Hugo Haasom, Emanom Fialom a ďalšími – pri čom sa striedajú scény z minulosti so scénami zo súčasnosti.

Obľúbená speváčka si na pľac pozvala priateľov a kolegov z muzikálu Sestra v akcii: Pavlu Břínkovú, Ivu Pazderkovú, Václava Noida Bártu, Martina Písaříka, Lukáša Pečenku a mnohých ďalších. Po prvýkrát sa v klipe objaví aj kapela Lucie Bílej na čele s Petrom Maláskom.

Slovenské vianočné koncerty Lucie Bílej:
08.12. Spišská Nová Ves
09.12. Žilina
10.12. Partizánské
11. 12. Bratislava