Vesna v klipe pripomína priateľstvo Dalajlámu a Havla

Česká dievčenská kapela Vesna, nominovaná na Objav roka, sa od folklóru posúva do popovejších vôd. Singel Nezapomeň je prianím a zároveň modlitbou za to, aby sme nezabúdali na veci, ktoré sú v živote dôležité. Pieseň produkoval Marcell a hudbu i text napísala frontmanka Patrícia Fuxová. Videoklip sa natáčal v Malom Tibete a ukazuje, že tieto dva národy spája viac než len túžba po slobode.

Pieseň Nezapomeň vznikla vďaka stretnutiu s neziskovou organizáciou Brontosauři v Himalájach, ktorá pomáha miestnym v Malom Tibete stavať školu. S Jirkom Sázelom, ktorý neziskovku vedie, sme strávili niekoľko hodín debatovaním o česko-tibetskej minulosti a o tom, aké dôležité bolo priateľstvo Havla a Dalajlámu, ktorí inšpirovali ľudí i národy k tomu byť lepšími, vysvetľuje speváčka Patrícia. Dalajlámove myšlienky nenásilia a vzájomnej pomoci si potrebujeme pripomínať každý deň. Je na každom z nás, akým smerom pôjdeme. A ja verím v to, že dobro je tým silnejším motorom v nás.

Natáčanie klipu prebiehalo v Malom Tibete a zachytáva scenériu prírody, ale predovšetkým život miestnych. Bára Šůstková, huslistka kapely Vesna, ktorá režírovala klip na diaľku, dodáva: Dôležité pre mňa bolo zachytiť tibetskú kultúru v jej farebnosti a duchovnej bohatosti. Myslím, že každý z nás môže prežiť naplnený život, pokiaľ nezabudneme na to podstatné. Časť klipu sa natáčala aj v Českej republike a zachytáva alternatívny spôsob života influencerov ako je jogínka Sarah Tichá, fotograf a cestovateľ Jan Řeháček alebo kuchárka a bloggerka Janina Černá alias Cukrfree.

Speváčka Patrícia a kameramanka Magdaléna z Czech Vibes strávili cestovaním po mieste 9 dní a zoznámili sa s miestnymi celebritami aj šamanom. Najlepším zážitkom bola pre obe návšteva školy v Muhlbeku, ktorú Brontosauři v Himalájach spolufinancujú. Sme vďačné, že sme spoznali tibetskú kultúru. Určite je toho mnoho, čo sa od seba navzájom môžeme učiť, uzatvára Fuxová.