Vianoce #20: Zima na saniach

Zažite Vianoce s vokálnou skupinou For You. Výnimočné hlasy prichádzajú s novým vianočným albumom Acapella Christmas, na ktorom nájdu fanúšikovia tucet domácich a svetových hitov. Speváci si uctili Michala Dočolomanského a prerobili do acapella podoby slávnu skladbu Zima na saniach. Na albume je aj autorská novinka Vianočné vyznanie, ale tiež klasiky Last Christmas, Let It Snow, alebo White Christmas.

Zima na saniach je jedna z najkrajších slovenských populárnych piesní s vianočnou tematikou a patrí medzi našich favoritov. Oslovili sme talentovaného Matúša Uhliarika, a ten nám zhotovil aranž, ktorým sme boli úplne ohromení, vysvetľuje výber piesne speváčka Nika Barľáková.

Táto skladba je tak trochu návratom do detstva, pretože vtedy bola veľmi populárna a hraná. Fascinuje ma s akou ľahkosťou a náladou to nahral Michal Dočolomanský. Poteším sa, keď si ju budú teraz pospevovať aj moje deti, hovorí Milan Masiarik.

Novinku Zima na saniach nájdu fanúšikovia na novom vianočnom albume Acapella Christmas. Nahrávka je doslova medzinárodná, pretože skupina na ňom spieva v štyroch jazykoch – v slovenčine, angličtine, maďarčine a češtine.

Už dávno sme túžili mať vianočný album, len predošlé roky sme nemali čas na zrealizovanie. Tento rok sme na tom pracovali už od júla. Na začiatku to bolo trošku ťažšie, aranžovanie vianočných piesní pri 40 stupňoch pri bazéne je trošku náročnejšie, ale vedeli sme, že to bude dlhšia cesta. Vianočné koledy a skladby na našom albume sú v úplne novom šate a poslucháči to budú počuť takto po prvýkrát, neskrýva radosť Katalin Lantos Borbély.