Voising podporil držiteľ Grammy

Skupina Voising chystá turné po celom Slovensku, na ktorom predstaví debutové CD Všetko má svoj čas. Zostavu šiestich výnimočných slovenských hlasov podporila špička svetovej a’cappellovej scény, Paul Phoenix, spevák a zakladajúci člen svetoznámej speváckej skupiny King’s Singers, ktorý je dvojnásobným držiteľom ceny Grammy.

Na svetovej a’cappellovej scéne je meno skupiny King’s Singers pojem. Patria k top vokálnym skupinám, ku ktorým vzhliada každý zbor alebo vokálna skupina. Vznikli v roku 1968 a v pozmenených formáciách fungujú dodnes. Voising sa s Paulom Phoenixom zoznámili v roku 2018, kedy sa zúčastnili na individuálnom majstrovskom koučingu v Hradci Králové.

Paul sa nám venoval dve hodiny, nielen po speváckej stránke, ale aj po stránke interpretačnej. Bol veľmi empatický, milý a charizmatický počas nášho workshopu. Odspievali sme mu asi tri piesne, počas ktorých nepovedal ani slovo, iba počúval a sledoval, čo z nás ide, a ako to predávame. Potom začal zopár tvrdými a jasne mierenými otázkami, kde si ešte zisťoval, čo mu nebolo jasné. Potom spustil… a bola to jedna rada a ďalšia a ďalšia a všetky boli nad zlato. Všetko hovoril veľmi kamarátsky, akoby sme spolu pracovali desiatky rokov. Bol to skvelý zážitok, prezradil líder kapely Viktor Nižník.

Chystáme nové piesne, aj cover verzie, ale hlavne naše autorské. Osobne sa veľmi teším na pieseň I Just Call To Say I Love You, ktorú budeme spievať pravdepodobne bez mikrofónov. A to hlavne kvôli jemnej atmosfére tejto piesne, keďže aranžmán je úplne iný, ako originál od Stevieho Wondera. Celý program bude pekný a verím, že naši poslucháči budú mať zimomriavky počas celého koncertu, povedal Viktor Nižník na margo práve prebiehajúceho turné.

Nora Krchňáková / NK Factory