Výnimočné! Monkey Business po česky

Skupina Monkey Business zverejnila tri mesiace pred vydaním svojho nového albumu Když můzy mlčí klip k piesni Ciao! Ciao! Ciao! Ikona Roman Holý ako režisér (aj autor námetu, scenára a strihu) na nakrúcanie oslovil herecké osadenstvo Dejvického divadla. Pieseň teda   zahrali Ivan Trojan, Václav Neužil, Martha Issová, Lenka Krobotová, Jana Holcová, Antonia Formanová, Tomáš Jeřábek, Jaroslav Plesl, Pavel Šimčík a tiež Matěj Hádek. Osobitných úloh sa ujali hudobná legenda Petr Spálený s Miluškou Voborníkovou.

Skupina Monkey Business vydá štúdiovú novinku Když můzy mlčí koncom augusta a pôjde o jej prvý český album. O hudbu a produkciu sa opäť postaral Roman Holý, texty napísal basgitarista Pavel Mrázek s prispením Romana Holého, Terezy Černochovej a Matěja Rupperta. Jedným textom prispel Dan Bárta.

Rešpektovaná česká kapela, ktorá na predchádzajúcich albumoch spolupracovala s mnohými svetovými hudobníkmi, na nakrúcanie opäť prizvala vynikajúcich muzikantov. Tentokrát sú to Lou Fanánek Hagen, Peter Spálený, Ondřej Pivec, Roman Pokorný, Radim Vychopeň a Ashley Slater.

Monkey Business predstavia nové piesne 18. júla v pražských Ledárnách Braník na koncertnej oslave svojich 24. narodenín, na ktorú si pozvali ako hosťa okrem iných aj Lou Fanánka Hagena, a na ktorú pripravujú premiéru ďalšieho z klipov k chystanému albumu, Dva na kolejích, od režiséra Vladimíra Michálka.

Renáta Tomášová / Warner Music Slovakia / Opus