Vysnívaný duet

Slovenská speváčka Nikka Kusendová, známa aj ako víťazka 10. ročníka súťaže Česko-Slovensko má talent, či dievča s gitarou rozširuje svoju doterajšiu hudobnú tvorbu o vytúžený duet so spevákom Tomášom Buranovským alias BuranoWskim. Skladba má názov Dialóg bez rečí a vznikla v spolupráci s hudobným producentom Andrejom Hruškom.

Veľmi sme sa potešili, že Tomáš prijal pozvanie na tento duet. Páči sa mi jeho pôsobenie na scéne. Sledujem jeho tvorbu už dlhé roky a som veľmi rada, že sa na tom podieľal práve on, opisuje vydarenú spoluprácu talentovaná hudobníčka, ktorá si vďaka duetu neodnesie len novú, letne ladenú pieseň do repertoáru, ale aj množstvo smiechu a dobrodružstva z procesu jeho tvorby.

Aj napriek môjmu strachu z výšok a hororov a Tomášovmu strachu z kolotočov videl náš kameraman a režisér Dominik Janovský až príliš veľký potenciál v práterskej bobovej dráhe a hororovom domčeku, spomína speváčka na natáčanie videoklipu plného adrenalínu, ktorý okrem záberov z rakúskeho Prátru obsahuje aj zábery z Bratislavy a Čunova.

Ako už samotný názov Dialóg bez rečí prezrádza, duet nesie myšlienku vzťahu medzi dvoma blízkymi ľuďmi. Či je tento vzťah rodinný, priateľský alebo romantický však záleží na interpretácii poslucháča. Text piesne odspievaný speváčkou jej na mieru napísali producent Andrej Hruška a Martina Hrušková. Tomáša Buranovský si svoj text napísal sám.

Bibiána Lazarová / All About Music