Vzostupy a pády Lary Abou Hamdan

Speváčka a skladateľka Lara Abou Hamdan pôvodom zo Sýrie a niekoľko rokov žijúca na Slovensku, inšpiruje svojim príbehom v debutovej skladbe Bumby roads. Speváčka sa v piesni doslova vyplakala zo svojich pocitov neistoty a našla zmierenie s tým, že nemusíme vedieť čo bude ďalej. V texte opisuje ako vyliezla na vrchol hory svojich strachov a tam ich vypustila aby našla pokoj.

V tejto skladbe som hľadala odpovede na otázky, čo mám robiť a ako sa zbaviť bolesti a strachov. Pamätám si, že som sedela vo svojej izbe, cítila som sa prázdna, mala som pocit, že som stratená a že plávam v nekonečnej rieke. Tak som vzala gitaru, sadla som si na posteľ a začala som plakať. A vtedy som začala písať Bumby Roads. hovorí speváčka.

A nakoniec mi to došlo, že niekedy je dobre nevedieť, čo ďalej. O tomto je život, o neistote. Uvedomila som si, že to všetko patrí k ceste a je to tak dobre, kamkoľvek vedie – hore alebo dole. Takže tu je Bumpy Roads. Vylez na vrchol hory svojich strachov a pozri sa okolo, lebo život má čo ponúknuť. Cesta bude hrboľatá, ale stojí za to, hovorí speváčka.

Lara Abou Hamdan je hudobníčka zo Sýrie a Lebanonu a okrem spevu sa 15 rokov venuje hre na gitare. Svoju tvorbu už predstavila na rôznych pódiách na Slovensku a v Česku.