Xindl X vyvoláva zmiešané pocity

Xindl X bez debát patrí k najobľúbenejším a najžiadanejším skladateľom, pesničkárom a spevákom v Čechách. Na svojom konte má nespočetné množstvo hitov, ktoré znejú z českých i slovenských rádií, úspešné albumy aj vypredané koncerty na niekoškých turné. Teraz Ondřej Ládek a.k.a. Xindl X, prichádza s novinkou Smíšený pocity a štartuje svoju ďalšiu éru. Sľubuje, že sa na jeho pripravovanom albume môžeme tešiť na mnoho spoluprác, modernejší zvuk a autorskú slobodu.

Čo sa týka skladania, vždy som bol skôr vlk samotár, čo si sám doma s gitarou piple pesničku, pokiaľ nie je hotový text, hudba aj forma a až potom k tomu pustí ostatných muzikantov. Ale teraz po dvoch rokoch izolácie od ľudí som dostal chuť tvoriť niečo s niekým dohromady, vysvetľuje Xindl X, ako v poslednej dobe vznikajú jeho nové piesne.

Spolu s Jendom Vávrom si vytipovali niekoľko muzikantov a spoločne sa pustili do nahrávania. Začali sme sa zatvárať do skúšobní a štúdií. Nesnažili sme sa napísať hit, niečo čo znie ako Xindl. Jednoducho sme sa nijak neobmedzovali. Iba sme skúšali napísať niečo, čo nás bude baviť, dodáva spevák s tým, že výsledkom je viac ako dvadsať piesní naprieč všetkými možnými žánrami, od metalu, cez latino-pop až po hip-hop.

Najlepšie z týchto piesní sa dočkajú aj videoklipu. Tak sa stalo aj pri singli Smíšený pocity, ktorý vznikol v spolupráci s producentom Filipom Vlčekom, ktorý doňho nahral aj všetky nástroje. Posledné dva roky som počúval hlavne španielsky punk-rock a vďaka tomu som dostal chuť si taktiež zahrať na niečo, čo je postavené hlavne na gitarách. A tak som hľadal producenta, ktorý túto hudbu vie urobiť tak, aby nestratila gule, ale zároveň znela moderne a nie ako niečo, čo sme už stokrát počuli, hovorí na Vlčkovu adresu Xindl X a dodáva: Myslím, že sme si veľmi sadli, a že vás výsledky našej práce naozaj prekvapia.

Fanúšikovia sa tak môžu tešiť na moderný, gitarový zvuk s kvalitnou produkciou, ktorý ale nestráca kúzlo tvorby Ondřeja Ládka, predovšetkým v autentických textoch, ktoré píše s vlastnou ľahkosťou. V piesni spievam: Nenávidím to, jak moc tě miluju, když zrovna piješ mi krev. Moje deti s obľubou tvrdia, že mi robením zla vyznávajú lásku. Tak táto pieseň je zase takým vyznaním im. Ale nič sentimentálneho nečakajte, vysvetľuje s úsmevom Xindl X.

Samotné deti speváka a autora sa tiež objavujú vo videoklipe z dielne uznávaného režiséra a videomakera Jakuba Mahdala. Je to taká audiovizuálna prestrelka plná farieb, vnemov a trikových záberov, čo nám vo vás pomôžu tie smíšený pocity vyvolať, približuje spevák.