Hanu Zagorovú čakajú na koncertoch samé milé prekvapenia

Aj v roku 2019 je Hanka Zagorová v jednom kole. Účinkovala v niekoľkých televíznych programoch, natočila nový videoklip k pesničke Ja nemám strach, ktorú pre ňu napísal Marek Ztracený na jej minuloročný rovnomenný album.

Doteraz má za sebou osemnásť koncertov v Čechách, na Morave a na Slovensku. Do konca roka ju ešte čaká bezmála tridsať ďalších koncertov. Už 1. júna vystúpi na Brnišťské noci v Brništi, 15. júna bude hviezdou na festivale Votvírák v Miloviciach, 19. októbra prvýkrát vystúpi na Mejdane roka s Rádiom Impuls v pražskej O2 Arene a 10. decembra ju čaká tradičný vianočný koncert v pražskej Lucerne.

Samozrejme tiež stačila podporiť svojho manžela Štefana Margitu, keď za ním vycestovala do francúzskeho Lyonu a nemeckého Stuttgartu, kde operná hviezda hosťovala. Speváčka sa rovnako teší na koncertné prevedenie Wagnerovej opery Zlato Rýna do pražského Fóra Karlín, v ktorom Štefan stvárni úlohu boha Ohňa Logeho. Som veľmi zvedavá, ako Štefana v tejto úlohe prijme na konci mája Praha. Mal v nej úspech v tých najslávnejších svetových operných domoch, hovorí speváčka.

Na koncertoch Hanku Zagorovú s Petrom Rezkom a s Boom! Bandom Jiřího Dvořáka čakajú stále milé prekvapenie. Všade je vypredané, sály sú plné nadšených fanúšikov, od ktorých dostáva nádherné kytice. Veľmi si to vážim a svoje publikum mám strašne rada. Nedávno ma na koncerte v Dolnom Benešove milo prekvapili fanúšičky, ktoré na koncert dorazili v tričkách s nápisom Mám ráda Hanku. A veľkú radosť mi vo Vamberku urobilo stretnutie s Jiřím Klekarem, s ktorým som kedysi, v ostravskom Kultúrnom dome Hlubina, pretancovala takmer celé hodiny tanečnej. Bol mojím hlavným tanečníkom. Počas českých koncertov sme teraz nedávno bývali celý týždeň v košickom hoteli Slamený dom. Uprostred zelene a kvetov. Nádhera! Na košický koncert potom prišla celá Štefanova rodina. Skoro všetci. Je nás ako myší, dopĺňa s úsmevom speváčka.

Počas tohtoročnej jari Hanku najviac teší kopa krásnej a tvorivej práce a každé ráno pusa od manžela. A čo jej život znepríjemňuje? Blbosť, závisť a klamstvo.