Zdenka Predná a Oskar Rózsa predstavili prvú spoločnú pieseň

Foto: Dodo Klimko

Poletím je názov spoločnej piesne autorskej dvojice Zdenka Predná a Oskar Rózsa. Hudbu zložila dvojica spoločne, text napísala Jana Kirschner. Skladba ako prvá z albumu otvára koncept, ktorý vznikol z prostej príčiny, z lásky. Celý ho produkuje Oskar Rózsa.

Viem, že vstať znova dokážem, až keď spadnem na zem. Poletím, poletím…, spieva Zdenka Predná v prvej spoločnej skladbe so svojim partnerom a producentom Oskarom Rózsom.

Pieseň Poletím je prvou skladbou nášho spoločného projektu. Hudobne pestrým a úprimným albumom túžime priniesť ľuďom radosť a inšpiráciu, vyznal sa producent.

Dvojica má na konte mnoho vlastných projektov: Najprv sme pracovali každý zvlášť, Oskar vytváral hudbu – základné slučky a motívy, ja texty. Následne improvizáciou a rôznym variovaním sme si zadefinovali pesničky, ktoré hrávame v rôznych obmenách a hľadáme pre nás najpríťažlivejší aranžmán, vysvetľuje Zdenka Predná.

Piesne na album vznikajú postupne, Zdenka a Oskar majú rozpracovaných asi 15 skladieb v rôznych fázach produkcie. A aké je to žiť a tvoriť spoločne?

Je to aj výhoda aj nevýhoda. Výhoda v tom, že sa o tom môžeme doma kedykoľvek rozprávať, tvoriť a keďže máme doma štúdio, tak aj nahrávať. Nevýhodou je, že keď ste rodina, to znamená, že celkom určite máte deti a v tom prípade sa o tom nemôžete hocikedy rozprávať a tvoriť. Budúcnosť nášho albumu závisí od nálady a štádia rastu zubov našich detí…, smeje sa Zdenka Predná.