Zo sklamania v láske sa dá vytancovať

Talentovaný hudobník Alan Murin vydáva svoju prvú medzinárodnú skladbu Still Love You, na ktorej spolupracoval s rumunskými kolegami – speváčkou IOVA a producentom Serbanom Cazanom. Rozchodová novinka je v úplnom protiklade s tradičnými piesňami tohto typu.

Základy novinky Still Love You položil Alan Murin približne takmer dvoma rokmi, krátko po príchode z Ameriky. Vtedy sa mu podarilo zaujať a otvorili sa mu dvere do presláveného produkčného domu v Rumunsku. Zatiaľ čo sa umelcovi stále viac a viac darilo v hudobnej tvorbe, v súkromí to až tak ideálne nebolo.

Do Rumunska som nešiel s príliš konkrétnymi očakávaniami, ale vedel som, že sa na to veľmi teším. Bola to prvá cesta za hudbou do zahraničia, ktorá bola na vyššej úrovni, viac profi team. Vedeli sme, s kým ideme robiť, kam ideme robiť a čo zhruba ideme robiť, hovorí o ceste za singlom Alan Murin.

Kľúčovú úlohu zohral Serban Cazan, ktorý spolupracuje s umelcami ako napríklad Rita Ora. Slovenského umelca inšpirovalo aj samotné mesto Bukurešť, ktoré mu v mnohom pripomínalo našu Bratislavu a zároveň ukazovalo, aký potenciál môže naše hlavné mesto mať. Mám takú víziu budúcnosti, že by som rád vytvoril komplexnejšie stredisko, kde sa budú dať tvoriť a vyjadrovať rôzne umelecké smery, prezradil o svojich plánoch.

Na Serbanovi sa mi páčilo, že má jednu špecifickú vlastnosť. Dokáže z umelca vytiahnuť to najlepšie. Vďaka tomu dokáže vykresať ten pomyselný diamant zo suroviny, ktorá mu prikráčala do štúdia a nesnaží sa tam dávať svoje veci. Hovorí sa, že dobrý spolupracovník, dokáže spolupracovať tak, aby veci fungovali a výborný spolupracovník dokáže ustúpiť tak, aby všetci v miestnosti vedeli dať zo seba to najlepšie, nešetril chválou spevák.

Skladba je zrkadlom boja so sebou samým, ale aj túžbou po nájdení skutočného ja, hovorí Alan Murin. Ten v novinke otvára skryté rany a priznáva hĺbku svojej lásky a sklamania z nej. Spoluprácu označuje ako neuveriteľnú, spontánnu až kúzelnú. Bolo príjemné počuť od Serbana, že aj pre neho to bola výnimočná spolupráca. Dohodli sme sa, že ešte budeme robiť aj na ďalších veciach spolu, uzavrel spevák.

Mgr. Andrea Čurná