Zvuky Tomodachi

Najpopulárnejšia česká kapela Mirai vydáva očakávaný album Tomodachi, ktorým oslavuje priateľstvo a desať rokov existencie kapely. Podľa kapely je novinka doteraz najpestrejším a najslobodnejším výsledkom ich tvorby.

Je to odvážny album a som hrdý na celý tím, že rozhodne nezaspávame na vavrínoch a nedržíme sa komfortne v preverených vodách. Hráme sa, konštatuje Mirai. Súčasne s albumom vychádza singel s názvom easy. Motív piesne dokonale vystihuje momentálne rozpoloženie štvorice. Niečo sme si odžili, nebola to vždy len jednoduchá cesta. Ale zároveň máme kus pred sebou a s určitými skúsenosťami to snáď pôjde zase o niečo lepšie, rekapituluje Mirai Navrátil desať rokov na scéne.

Klip je zostrihaný z unikátnych záberov z detstva všetkých členov kapely. Množstvo kaziet z Japonska premazal nechtiac ešte počas života môj dedko, niečo sa stratilo a vyhodilo pri sťahovaní. A tak je malý zázrak, že sme našli pár pokladov. Nakoniec ale toho materiálu bolo toľko, takže kopec z toho sa tam nedostalo láka na klip Mirai.

Nora Krchňáková / NK Factory