Andy Kraus pokrstil Route 67

Route 67. Tak sa volá nová kniha, ktorú pokrstil pred pár dňami scenárista, herec a humorista Andy Kraus. Je to cestopis jeho života. Knihu mu pomohli uviesť jeho kamaráti z branže, ako herečka Zuzana Vačková, Andrea Andy Karnasová, Dano Dangl, Roman Pomajbo, či spevák Tomáš Bezdeda, ktorý počas večera aj zaspieval.

Knihu Route 67 pokrstila pieskom z legendárnej cesty ciest Route 66 neznáma nahá blondínka pomaľovaná ako elfka – kráľovná elfov. Mystická bytosť a pre Andyho anjel strážny na cestách naprieč Amerikou. Práve ona priťahovala pozornosť najmä prítomných pánov.

Pozrite si VIDEO reportáž z krstu:

Čo teda nájdete v knihe Route 67?
Ako hovorí sám Andy Kraus, všetko, čo matka ciest vydolovala z mojej hlavy cestou z Chicaga do Los Angeles. Milión impulzov, ktoré šteklili všetky moje zmysly. Úplne iný pohľad na Route 66, úplne iný pohľad na mňa.

Je to premýšľanie a spomínanie zrelého muža, ktorý sa na ceste po slávnej Route 66 zamýšľa nad vlastným životom. Vo veku 50 rokov si doprial chvíľu pre seba a prevetral si hlavu na mieste, ktoré dýcha spomienkami mnohých pútnikov na harlejoch.

Na prvý pohľad sa môže zdať, že tá kniha je určená hlavne pre mužov. Omyl. Nie je tomu tak, určite osloví aj ženy. Je to veľmi úprimná výpoveď, povedala riaditeľka Ikaru Valeria Malíková.

Mal som už predtým taký pretlak toho, že asi chcem niečo povedať o svojom živote a o sebe. Za posledný rok popísal bulvár o mne veľa vecí, ktoré nie sú celkom pravdivé, povedal Andy Kraus, ktorý obľubuje motorky a za sebou má už najazdených stovky kilometrov.

Kniha tak vznikla na základe spomienok z jeho dvojtýždňovej cesty na motorke naprieč Amerikou, kam sa vybral spoločne so svojimi tromi kamarátmi a prebrázdili legendárnu cestu Route 66.

Milan Buno, literárny publicista