David Matásek je Robin Hood

Legenda o udatnom zbojníkovi, ktorý bohatým berie a chudobným dáva, ožíva v novej nahrávke vydavateľstva Supraphon. Zvuková adaptácia klasického románu Howarda Pylu vznikala od januára v nahrávacom štúdiu DAMU na základe scenára a v réžii Ivana Rösslera.

David Matásek, Jan Kanyza, Tereza Bebarová, Miroslav Táborský, Pavel Rímský, Filip Blažek, Tomáš Juřička a množstvo ďalších známych českých hercov sa podieľalo na nahrávke o dobrodružstvách slávneho zbojníka zo Sherwoodského lesa a jeho verných druhov.

Robin Hood je starobylý hrdina, je tu odvaha, spravodlivosť, morálka a ďalšie záležitosti. V detskej duši sa tieto hodnoty prvýkrát formujú. Takže tento príbeh by mal poznať každý. Teda – dospelí ho poznajú a k deťom sa môže dostať práve prostredníctvom audioknihy, uviedol predstaviteľ Robina Hooda David Matásek a dodal: Ako predstaviteľ hlavnej postavy som mal naozaj veľký priestor. S pánom režisérom sme o postave pred natáčaním rozprávali. Občas sme niečo skúsili, zase sme sa rozprávali a skúsili to napríklad inak. Naše predstavy sa nakoniec stretli a nahrávka dopadla naozaj dobre. Krásne na tejto práci je, že vytvárame priestor pre imagináciu poslucháča. V lese sa rozpráva inak, v jedálnej sieni sa hovorí inak, na postavu, ktorá je dvadsať metrov od vás sa hovorí inak, než na ženu, ktorá stojí hneď vedľa vás. V dnešnej dobe doslovnosti vyvolávame potrebu predstavivosti. V prípade Robina Hooda predovšetkým u detí.

Vynaliezavá réžia, skvelé výkony interpretov, scénická hudba Jiřího Strohnera a mnoho zvukových efektov, priraďuje tento titul k tomu najlepšiemu, čo v oblasti hovoreného slova v Supraphone v poslednej dobe vzniklo.

Veľký romantický príbeh legendárneho Robina Hooda, plný lásky, nástrah, hrdinských činov a rytierskych súbojov zo stredovekého Anglicka vyšiel na 2CD i v digitálnej podobe.