Úspešná spisovateľka Jana Benková venovala pamiatke Karla Gotta Šťastie

Držte si čapice, je to tu – vychádza nový román Šťastie od Jany Benkovej o tom, že šťastie máme neraz na dosah, len ho treba chytiť do rúk! Hlavná hrdinka Natália pracuje v knižnom vydavateľstve ako editorka. Hodnotí a upravuje rukopisy spisovateľov. Keď však sama napíše román, rozpúta sa hotové peklo. Knihu jej zamietnu a vyhodia ju z práce. Z večera do rána sa Natálii zmení život. Je demotivovaná, prestane si veriť a cíti sa úplne na dne. Hľadá si nové miesto, no prekvapí ju láska…

Avšak namiesto toho, aby si užívala vzťah s Michalom, nedajú jej spávať jeho utajované čudné telefonáty, ale aj problémy, ktoré jej spôsobí príchod bláznivej sestry, excentrickej tínedžerky Romany, na prázdniny. Romana a Michal na seba reagujú iskrivo ako mačka a pes a Natálii spôsobia mnohé vrásky na čele. Navyše sa dozvie, že jej rukopis knižky ukradla bývalá kolegyňa a vydáva ho pod svojím menom, dopĺňa Jana Benková, ktorá pri výbere snímky na obálku knihy opäť siahla po originálnom diele slovenského fotografa.

Máme ich tu veľa nesmierne šikovných, je potrebné čo najviac propagovať ich diela a ja sa teším, ak tak môžem občas urobiť na titulke svojich kníh. Som vďačná, že nám venovala fotografiu výborná fotografka Andrea Belanská. Je na nej herečka a modelka Simonetta Hladká. Veľmi sa teším a verím, že sa román bude čitateľom páčiť a nabije ich pozitívnou energiou – veď kto by nechcel mať Šťastie? – pýta sa autorka a pokračuje – Aj vôbec nad prácou na tejto knihe svietila akási šťastná hviezda – vydáva mi ju vynikajúci český vydavateľ a vytvoril mi k nej skutočný dream team – redaktorku Lauru a grafika Michala. Bola to dokonalá spolupráca a teším sa na jej pokračovanie, na začiatok roka 2020 plánujeme ďalší román, ktorý som práve dopísala.

Prezradila nám, že knihu venuje pamiatke Karla Gotta: Vzhľadom na to, že sa v týchto dňoch lúčime s božským Karlom Gottom a jeho odchod zasiahol aj mňa, s hlbokou úctou venujem knižku jeho pamiatke. Žiadna iná z mojich chystaných kníh totiž svojím názvom Karla viac nevystihuje ako Šťastie. Som pyšná, že som mohla vyrastať na jeho pesničkách a dokonalom hlase. Od deviatich rokov som si z časopisov vystrihovala jeho fotografie a lepila na stenu v detskej izbe i na školské zošity. Keď som ako začínajúca novinárka mala česť mediálne zastrešovať jeho koncerty, vnímať jeho obrovský ľudský rozmer a sledovať ho pri práci, bol to splnený sen. Naučila som sa, čo znamená slovo profesionalita – je to výsada kráľov. Jeho rád sa držím celý život. Robiť také dlhé roky radosť toľkým miliónom ľudí, ako sa to podarilo Karlovi, znamená obrovskú a nezmazateľnú stopu, ktorá nám po ňom zostáva, dodala Jana Benková.