Kaleidoskop

Už sa vám niekedy stalo, že film, knižka, či poviedka skončili, no vy by ste chceli vedieť, ako osudy hlavných hrdinov pokračujú ďalej?

Napríklad, ako naloží štyridsiatnička Karin po dlhých rokoch manželstva so svojou nedobrovoľnou slobodou? Čo si počne Henrieta s láskou k profesorovi? Aké manželstvo čaká na Grétku po šokujúcom telegrame, ktorý prichádza tesne pred svadbou? Akým spôsobom sa popasuje Jano s požiadavkami ženy, ktorá odišla? Ako sa zmení život vdovca Filipa po zoznámení sa s handicapovaným dievčaťom? Chcete o nich a iných postavách vedieť viac a dokonca i to, čo nasleduje po záverečnej bodke?

V knižke Kaleidoskop sa dozviete všetko, pretože každá z hlavných postáv z jednotlivých poviedok sa objaví v ďalšej, či ďalších ako postava vedľajšia. Ich prepletené osudy vás presvedčia, že nič nie je náhoda a všetko so všetkým súvisí.

Fenomén prepájania postáv do príbehov poviedok očaril i úspešnú spisovateľku Máriu Blšákovú, ktorá v tejto forme vydáva novinku Kaleidoskop. Tá práve vychádza v slovenskom jazyku v pražskom nakladateľstvo Naše vojsko, v edícii Naša rodina.