Karanténa: Falošná spása

Boris, bývalý kriminalista, spisovateľ a erotický dobrodruh, ktorý si každý vzťah pobabral, je odhodlaný, že odteraz bude mať partnerky len na chvíľu a na jeden účel. Až kým počas ranného behu, na návšteve u otca, nestretne ženu, ktorá ho pozná. Atraktivita bežkyne rýchlo upadá, keď zistí, že je to jeho spolužiačka zo základnej školy.

Tučná Magda bola kedysi ešte väčším outsiderom ako bol on. Napriek tomu, že je novodobá Magda celkom kosť, nie je jeho typ, no aj tak sa medzi nimi vyvinie zvláštny vzťah. Boris si čoskoro uvedomí, že sa k nemu Magda správa rovnako, ako sa správal on k ženám. A jemu zrazu chýba, že nie je zbožňovaný, i keď fyzicky sa mu dostáva viac, ako za celý čas korony.

Niektorí umelci využili prapodivné obdobie covidu naplno. Dôkazom je i spisovateľka Mária Blšáková, ktorá po minuloročnej knihe Karanténa: Rok v prdeli, z neho čerpá aj v knižnej novinke Karanténa: Falošná spása. Horúca novinka vychádza v slovenskom jazyku v pražskom nakladateľstve Naše vojsko, v edícii Naša rodina.