Michaela Brnková predstavuje novú knihu

V priebehu jedného roka sa zo spisovateľky, píšucej na online platforme spolu so stovkami amatérskych autorov, stala bestsellerová spisovateľka, ktorej knihy sa predávajú v tisícoch kusoch. Po úspešnom debute Konflikt, ktorý vyšiel pred Vianocami, sa na knižný trh dostala jej druhá kniha Iba desať dní.

Kým príbeh prvej knihy sa odohrával v Kalábrii, druhú knihu posadila spisovateľka do slovenského prostredia, pričom hlavný hrdina bol inšpirovaný skutočným mužom, jeho postojmi a názormi k životu a prírode. Aj napriek tomu, že zo strany čitateľov je slovenské prostredie považované za menej atraktívne a možno radšej siahnu po príbehu zasadenom do zahraničia, išla do toho. Brala som to ako výzvu. A výzvy si dávam rada, vyjadrila sa samotná autorka.

Romantický príbeh sa odohráva na viacerých miestach v Trenčíne, no najmä v dedine Zbrojná, ktorej názov si spisovateľka vymyslela. Hlavná hrdinka Veronika zvádza vnútorný boj a hľadá sa vo svojom vlastnom živote, v ktorom sa akosi znenazdania stratila. V tom stretáva Richarda a ocitá sa v jeho svete. Vo svete, kde sa cíti šťastná a naplnená. Od Richarda dostáva ponuku, ktorú prijíma. Stráviť iba desať dní s ním, na mieste, ktoré jej pomôže prehodnotiť svoj život a nájsť samú seba.

Knihu Iba desať dní nedávno slávnostne pokrstili v Topoľčanoch a za krstné mamy si autorka vybrala zakladateľky Knižného klubu v Knihe. Veľmi im fandím a baví ma sledovať, ako sa zaujímajú o modernú slovenskú literárnu tvorbu. Preto som veľmi rada, že moju druhú knihu pokrstili práve tieto dve ženy, uviedla autorka. Bezmála šesťdesiat hostí si vypočulo nielen spisovateľkinu cestu za úspechom, zaujímavosti zo zákulisia písania a vydávania kníh, ale v rámci programu ich čakalo aj klavírne vystúpenie, videoprojekcia knižnej upútavky a samozrejme na záver autogramiáda. S pohárom vynikajúceho prosecca a v prostredí ostatných milovníkov kníh, si tak mohol každý vychutnať večer pri knihe trocha inak – výnimočnejšie.