Šlabikár pre dušu ženy

Vlastina Kounická Svátková

Slovenská herečka, spisovateľka a matka troch (chvíľami aj štyroch) detí Vlastina Kounická Svátková práve prináša na český a slovenský trh svoj najnovší knižný počin Prostor pro duši.

Knihu možno nazvať aj šlabikár pre dušu ženy, nakoľko hovorí o životných križovatkách, hľadá odpovede na otázky o láske i neláske, odhaľuje pôvody  ženských zranení a ponúka návod/y na ich liečenie, pohladí dušu a dodá silu ísť ďalej (napriek všetkému).

Kniha Prostor pro duši, v ktorej sa nájde väčšina žien, skrátka otvára priestor pre všetky pocity. Nie je to ďalšia ezoterická kniha s návodom na život. Je to kniha o živote. Úprimná, dojemná, ľahko čitateľná a hlboká (ako len duša ženy môže byť).

Vlastina Kounická Svátková je známa z médií predovšetkým ako dievča, ktoré otrávilo Bonda (Casino Royale, 2006), avšak repertoár jej aktivít je omnoho širší. Popri filmových a seriálových úlohách (Ženy v pokušení, Hodinu nevíš, Gangster Ka, Kukučka, Tajné životy, Hotel)  si stihla počas svojho života vyskúšať aj úlohu redaktorky, návrhárky šperkov či spisovateľky. Písanie je pre ňu v posledných rokoch aj určitou formou terapie. Jej životné príhody a zamyslenia však oslovujú tiež tisíce neznámych žien, ktoré  ju sledujú na sociálnych sieťach. Im, ale aj všetkým ostatným, ktorí majú chuť ponoriť sa do hlbín vlastnej duše, je určená Vlastinina knižná novinka Prostor pro duši, ktorá uzrie svetlo sveta koncom októbra.