Súťaž (ukončená) o albumy talentovaných spevákov

Tento týždeň nahliadneme opäť do kuchyne českej populárnej hudby a posvietime si na muziku dvoch pánov, ktorých kvality už dávno prekročili brehy rieky Moravy a dávno zarezonovali i u nás. Tento týždeň si zahráme o najnovšie CD Jana SmigmatoraMichala Horáka, ktoré vyšli vo vydavateľstve Supraphon.

Jan Smigmator sa na albume predstavuje ako autor niekoľkých textov a po boku skladateľa a klaviristu Svatopluka F. Smolu i ako spoluautor hudby. Popri pôvodnej tvorbe a svetových štandardoch sa na albume objavuje i niekoľko piesní z repertoáru predčasne zosnulého nemeckého speváka Rogera Cicera, ku ktorým pre Jana Smigmatora napísali české texty Václav Kopta, Josef Nečas a Ester Kočičková. Tucet skladieb, v ktorých sa Jan Smigmator predstavuje vo všetkých svojich hlasových polohách, naznačuje, že tu niekde môže byť zásadný presah i do ďalších hudobných žánrov. Harlemsko-brooklynský sound albumu Murphyho zákon dodal asi najúspešnejší český jazzman súčasnosti Ondřej Pivec a jeho legendárne hammondky.

Michal Horák mal na konte už množstvo úspešných videoklipov i vystúpení a bezpochyby patril medzi výrazných predstaviteľov mladej generácie českých pesničkárov, keď prišiel na scénu so svojim komplexným hudobným debutom Michalovo cédečko. U poslucháčov boduje príjemnou civilnosťou, neokukanými hudobnými nápadmi a nákazlivým humorom, ktorý v tom najlepšom zmysle slova nadväzuje na tradíciu Svěráka s Uhlířom. Debutový album Michalovo cédéčko prináša celkom 12 žánrovo pestrých piesní vrátane starších úspešných singlov.

Albumy mladých talentovaných českých spevákov máme pre jedného výhercu, ktorého vyberieme z tých, ktorí nám do komentárov pod súťažný príspevok na facebooku napíšu, akú najdivokejšiu poznámku dostali v škole. Súťažíme do 2. mája.

Výherca súťaže:
Peter Šimončík, Biely Kostol

Pravidlá súťaže:
1/ Ak ešte nie si, staň sa fanúšikom FB profilu stránky Kukni na to!
2/ Budeme radi, ak zazdieľaš verejne súťaž o CD Jana Smigmatora a Michala Horáka
3/ Napíš do komentára súťažného FB príspevku akú najdivokejšiu poznámku si dostal v škole

Vyhodnotenie súťaže:
1/ Súťaž bude mať jedného výhercu, ktorého vyžrebujeme zo všetkých, ktorí splnia vyššie uvedené podmienky
2/ Súťaž trvá do 2. mája 2021
3/ O deň neskôr vyžrebujeme výhercu a budeme ho kontaktovať z dôvodu zistenia adresy, na ktorú mu výhru poslať
4/ Ak výherca nezareaguje do troch dní od doručenia výzvy, žrebuje sa náhradník
5/ Meno výhercu uverejníme na stránke súťaže (uverejníme meno, ktoré výherca pošle do správy, nie názov FB profilu)
6/ Výhry sa odosielajú priebežne, najneskôr dva mesiace od skončenia súťaže

Účasťou v súťaži dáva súťažiaci súhlas k spracovaniu svojich osobných údajov, ktoré poskytol za účelom zúčastniť sa súťaže. Osobné údaje sa nijakým spôsobom nearchivujú, ani sa neposkytujú tretej strane. Osobné údaje výhercu sú skartované bezodkladne po odoslaní výhry. Súťaž nijakým spôsobom neorganizuje Facebook.