Súťaž (ukončená) o zásadné albumy kapely Olympic

Životný kruh, alebo kruh života je označenie pre nejaký významný cyklus v našich životoch. O dva roky jeden taký cyklus uzavrie česká legendárna skupina Olympic, ktorá pôsobí na hudobnej scéne od roku 1963 (vtedy pod názvom Karkulka), teda neuveriteľných takmer šesťdesiat rokov. Pomyselný circle of life kapely Olympic môžete vyhrať v našej aktuálnej súťaži.

Nedávno v českom týždenníku Téma (a následne v jeho slovenskej mutácii) vyšiel obsiahly rozhovor s lídrom kapely Olympic Petrom Jandom, v ktorom spomínal na fenomenálnu kariéru jeho kapely. Redaktor k rozhovoru pridal i množstvo mimoriadne zaujímavých faktov. To, že Olympicom prešli také mená ako Jiří Korn, František Ringo Čech, Pavel Bobek, Josef Laufer, Yvonne Přenosilová, Miki Volek, či Pavel Sedláček, väčšina hudobných fanúšikov vie. Petr Janda v rozhovore však tiež spomína, akú traumu mal z pesničky Yvetta, ktorú napísal Karel Svoboda v čase, keď v kapele pôsobil Jiří Korn. A hoci sa pesnička stala hitom, Petr Janda svoj názor na pesničku legendárnemu Svobodovi povedal a Yvetta ich na nejaký čas rozhádala a naštrbila ich temer susedské vzťahy 😊.

V rámci rekapitulácie faktov môžeme pridať, že prvý album kapely Olympic vyšiel päť rokov od vzniku skupiny, teda v roku 1968. Všetci veľmi dobre vieme, že išlo o legendárnu nahrávku Želva, o ktorej obsahu sa s odstupom viac než päťdesiatich rokov dá povedať, že čo pieseň to perla. Priniesla totiž dnes už tak kultové hity ako Snad jsem to zavinil já, či Dej mi víc své lásky.

Na jeseň minulého roku vydal Olympic svoj dvadsiatyštvrtý album nazvaný Kaťata. Rozruch najskôr spôsobilo pozadie českej miss 2018 na obale, následne však začala kritika i fanúšikovia nahrávku ospevovať pozitívnymi reakciami, pričom o označenie, ako návrat ku koreňom netreba chodiť ďaleko. Medzi oboma albumami kapely Olympic (prvým a posledným) je rozdiel 52 rokov a nateraz tvoria pomyselný začiatok a koniec kruhu života skupiny Olympic.

Zhodou okolností práve dnes Olympic predstavil prvý videoklip k novinke Kaťata. Pesnička, ktorej sa ušlo prvenstvo sa volá Pálí tvář a príbeh klipu je inšpirovaný dielom Obraz Doriana Greya. Klipy nám veľmi nejdú, ale tento je fakt parádny, komentuje lakonicky, ale celkom úprimne a výstižne frontman Petr Janda klipovú novinku, pod ktorú sa režisérsky podpísal Mejla Basel. Frontman Olympicu bol jeho prácou tak nadšený, že už potvrdil ďalšiu spoluprácu kapely a režiséra.

A práve tieto dva bezpochyby zásadné albumy z vydavateľstva Supraphon môžete vyhrať v našej súťaži na CD (aj Želva a aj aktuálna novinka Kaťata sú však dostupné aj na vinylových platniach). V prípade albumu Želva ide o zatiaľ poslednú reedíciu z roku 2019, na ktorej je pôvodný album doplnený o 11 dobových bonusov. Veľkolepý hudobný zážitok s legendárnou československou skupinou môžeš vyhrať, ak do komentára pod súťažným príspevkom na FB do 28. februára napíšeš, koľko albumov doteraz vydala skupina Olympic a pozvi priateľov, aby si albumy vypočuli s tebou.

Výherca súťaže:
Alexandra P. Macutková, Čadca

Pravidlá súťaže:
1/ Ak ešte nie si, staň sa fanúšikom FB profilu stránky Kukni na to!
2/ Zdieľaj verejne súťaž o CD Želva a Kaťata skupiny Olympic
3/ Napíš do komentára súťažného FB príspevku koľko albumov doteraz vydala skupina Olympic a pozvi priateľov, aby si albumy vypočuli s tebou

Vyhodnotenie súťaže:
1/ Súťaž bude mať jedného výhercu, ktorého vyžrebujeme zo všetkých, ktorí splnia vyššie uvedené podmienky
2/ Súťaž trvá do 28. februára 2021
3/ O deň neskôr vyžrebujeme výhercu a budeme ho kontaktovať z dôvodu zistenia adresy, na ktorú mu výhru poslať
4/ Ak výherca nezareaguje do troch dní od doručenia výzvy, žrebuje sa náhradník
5/ Meno výhercu uverejníme na stránke súťaže (uverejníme meno, ktoré výherca pošle do správy, nie názov FB profilu)
6/ Výhry sa odosielajú priebežne, najneskôr dva mesiace od skončenia súťaže

Účasťou v súťaži dáva súťažiaci súhlas k spracovaniu svojich osobných údajov, ktoré poskytol za účelom zúčastniť sa súťaže. Osobné údaje sa nijakým spôsobom nearchivujú, ani sa neposkytujú tretej strane. Osobné údaje výhercu sú skartované bezodkladne po odoslaní výhry. Súťaž nijakým spôsobom neorganizuje Facebook.