3D zážitky v papučiach

Za veľkolepým 3D zážitkom sa v dnešnej dobe nemusíme nutne vyberať do kina. Vďaka súčasným technológiám, 3D televízorom, 3D Blu ray diskom a ich prehrávačom si priestorovú produkciu môžeme vychutnať aj v obývačke. 3D filmy sú už bežné dostupné, no ešte najväčšími zážitkami ostávajú 3D dokumenty, ktoré sa realitu snažia zachytiť priestorovo a dávajú tak zážitkom ďalší rozmer. Navyše 3D dokument je istým spôsobom autorská nahota, pretože tak, ako je dokonalé spracovanie dokonalým zážitkom, tak jediná malá chybička môže totálne pokaziť celý dojem z projekcie. Tu je pár tipov, s ktorým si 3D projekciu skutočne vychutnáte s celou rodinou.

vesmirNáš vesmír 3D
Distribuuje: Bontonfilm

Hviezdy na oblohe fascinovali človeka odnepamäti. A oprávnene. Pretože práve tam siahajú korene ľudstva. Tajomstvá vesmíru pomáhajú odhaľovať a skúmať moderné technológie. Kozmické lode a robotické sondy mapujú, snímajú a fotografujú planéty a milióny vzdialených sĺnk. Najmodernejšie technológie využité pri nakrúcaní filmu ponúkajú jedinečnú príležitosť pre veľkolepú vizuálnu prezentáciu najrôznejších úkazov priamo vo vašej obývačke.

afrikaÚžasná Afrika 3D
Distribuuje: Bontonfilm

Žiadny iný kontinent na svojom území neponúka viac prírodných a krajinných možností, ako Afrika. Nájdete tu všetko. Od ďaleko siahajúcich saván, cez ohromné piesočné duny až po hlboký dažďový prales ťahajúci sa pozdĺž rovníka. Pozrite sa, ako Masajovia v savanách dodržiavajú svoje tradičné zvyky až do súčasnosti a sledujte zvieratá, ktoré sa prispôsobili meniacim sa podmienkam tak, aby prežili. Pridajte sa k jedinečnému putovaniu Afrikou a zažite nezabudnuteľné safari bez toho, aby ste museli opustiť vlastnú obývačku.

predatoriPredátory oceánov 3D
Distribuuje: Bontonfilm

Ponorte sa do hlbín oceánu a pátrajte po najnebezpečnejších predátoroch našich morí. Odhaľte tajomstvá týchto úžasných a schopných lovcov, pretože vo svete, ktorý nepozná zľutovanie vládnu zuby ostrejšie ako žiletky a reakcie rýchlejšie ako blesk. Pozrite sa, čo sa v skutočnosti ukrýva za mýtmi a legendami o žralokoch, barakudách a mrenách. Dokument, ktorý bol nakrútený stereoskopickým 3D vám predátorov oceánov predstaví jedinečným a doteraz nebývalým spôsobom.

svetove-prirodni-dedictvi-kostarika-narodni-park-guanacaste-blu-ray-3d_3d-oSvetové prírodné dedičstvá: Kostarika 3D
Distribuuje: Magic Box

Vydajte sa na dobrodružné putovanie tropickými dažďovými pralesmi. Stačí stlačiť tlačidlá diaľkového ovládača a neuveriteľný zážitok je hneď tu. Navštívte jeden z posledných rajov na Zemi. Ocitnete sa v absolútne panenskej džungli a stretnete sa s leguánmi, jedovatými hadmi, alebo opicami kapucínmi. To sú ale iba tri z niekoľko tisíc druhov živočíchov, ktoré v tejto oblasti žijú. Vrcholom našej výpravy bude stretnutie s jedným z posledných pôvodných obyvateľov tejto zeme. Indiáni žijú v tejto oblasti dlhé storočia v harmónii s prírodou.

svetove-prirodni-dedictvi-kolumbie-narodni-park-malpelo-blu-ray-3d_3d-oSvetové prírodné dedičstvá: Kolumbia 3D
Distribuuje: Magic Box

Pripojte sa k jedinečnej expedícii v Pacifiku a zažite dobrodružstvo v ohromujúcich farbách a v dych berúcom 3D prevedení. Asi 500 kilometrov od Kolumbijského pobrežia vo východnom Pacifiku sa nachádza prírodný park Malpelo, ďalšie z úchvatných miest zapísaných na zozname UNESCO. Neobývaný ostrov sopečného pôvodu, kde v miestnych vodách nájdete unikátny prírodný raj s neuveriteľnou flórou i faunou. Makrely, barakudy, mreny, veľrybí žraloci. Malpelo je pre potápačov a morských vedcov zasľúbeným miestom.

Pavol Božík