Anna Polívková je hviezdou novej českej komédie

Českí filmári prinášajú na plátna kín novú komédiu. Herecký koncert Anny Polívkovej má názov Dve nevesty a jedna svadba a ponúka vtipný a trefný pohľad do života dnešných typických single žien.

Marie je mladá, krásna a úspešná. Zdalo by sa, že si žije svoj sen. V milostnom živote, však zakopáva o omyly na každom kroku. Z jej bohatej súkromnej zbierky vzťahových omylov vyskladali tvorcovia filmu Dve nevesty a jedna svadba komédiu plnú vtipných situácií, s ktorými sa stotožní nejedna slobodná žena.

Réžie filmu sa ujal Tomáš Svoboda, scenár spolu s ním napísal Marcel Bystroň. V hlavných úlohách sestier diváci uvidia čoraz obľúbenejšiu Annu Polívkovú, a Ester Geislerovú. Objekt ich záujmu, Jiřího, stvárnil Jaroslav Plesl. Svojráznych rodičov si zahrali Bohumil Klepl a Eva Holubová. Komédiu Dve nevesty a jedna svadba do slovenských kín uvedie distribučná spoločnosť Magic Box Slovakia od 26. apríla.

Marie je typická mestská single. Pracuje síce ako úspešná televízna moderátorka, ale vo vzťahoch má dar priťahovať samých blbcov. Naopak jej sestra Karolína už toho pravého našla a plánuje svadbu. Práve kvôli tomu Marie prichádza po dlhej dobe za rodinou na návštevu do svojej rodnej dediny. Doma stretáva svoju dávnu lásku Jiřího. V okamihu je jasné, že ich city nie sú minulosťou a skončia spolu v posteli. Celá vec má, však jeden veľký háčik. Práve Jiří je totiž snúbencom jej sestry.