Asterix a Obelix: Ríša stredu

Asterix a Obelix: Ríša stredu je ďalší príbeh nerozlučných hrdinov, ktorý sa tentoraz odohráva 50 rokov pred Kristom. Nový film režíruje Guillaume Canet a okrem hviezd ako Pierre Richard, Marion Cotillard a Vincent Cassel sa v ňom objaví aj švédska futbalová hviezda, útočník AC Miláno Zlatan Ibrahimovič.

Futbalista bol obsadený do úlohy rímskeho legionára Caia Antivia a stal sa tak najnovšou športovou hviezdou, ktorá si zahrala vo filme o populárnej dvojici galských bojovníkov. V predchádzajúcich filmoch ako Asterix a Olympijské hry sa už objavili sedemnásobný majster sveta Formule 1 Michael Schumacher, štvornásobný šampión basketbalovej NBA Tony Parker a majster sveta a Európy vo futbale Zinédine Zidane.

Francúzsky film Asterix a Obelix: Ríša stredu režíroval Guillaume Canet, ktorý si zároveň zahral úlohu Asterixa. Jeho nemotorného priateľa Obelixa hrá Gilles Lellouche. Už piate filmové dobrodružstvo dvoch neodolateľných Galov sa odohráva v Číne, kde dvojica zachraňuje cisárovnú a krajinu. Film príde do slovenských kín 2. februára 2023, distribuuje ho spoločnosť Magic Box Slovakia.