Asterix s Obelixom sa vracajú do kín

Po viac ako 10 rokoch sa vracajú Asterix a Obelix na plátna kín, v piatom celovečernom filme Asterix a Obelix: Ríša stredu. Tentokrát sa vydávajú až do ďalekej Číny, kde dvojica nerozlučných Galov zachraňuje cisárovnú aj celú krajinu.

O réžiu piateho dobrodružstva dvoch nezdolných priateľov dostal na starosť Guillaume Canet, ktorý sa súčasne ujal aj úlohy Asterixa. Jeho nemotorného priateľa Obelixa tentoraz stvárnil Gilles Lellouche.

Píše sa rok 50 pred Kristom. Čínska cisárovná bola práve uväznená po štátnom prevrate, ktorý vyvolal zradný princ Deng Tsin Qin. S pomocou fénického kupca Finalthesisa a jej verného telesného strážcu Maj Weja, uteká cisárovnina jediná dcéra, princezná Sass-Yi, do Galície, aby požiadala o pomoc dvoch udatných bojovníkov Asterixa a Obelixa, ktorí sú vďaka čarovnému elixíru obdarení nadľudskou silou. Naši dvaja nerozluční hrdinovia s radosťou súhlasia, aby pomohli princeznej zachrániť matku a oslobodiť krajinu. A tak sa začína veľká cesta a dobrodružstvo na ceste do Číny. Ale Cézar a jeho mocná armáda, túžiaca po novom dobývaní, smerujú aj do Ríše stredu.

Nové herecké obsadenie filmu si vyžiadalo aj nový slovenský dabing. Naši diváci tak prvýkrát ako Asterixa budú počuť Pavla Plevčíka a ako Obelixa Pavla Topoľského. Ako Július Caesar prehovorí Peter Sklár. Vo filme uvidíme aj švédskeho futbalového útočníka Zlatana Ibrahimoviča, ktorému hlas prepožičia bývalý slovenský futbalový reprezentant Ján Ďurica.

V slovenskom znení ďalej účinkujú Igor Krempaský, Zuzana Vačková, Petra Vajdová, Marek Ťapák, Peter Krajčovič, Judita Bilá, Juraj Hrčka, Martin Kaprálik, Martin Madej, Juraj Predmerský a ďalší. Do slovenských kín film dorazí 2. februára a uvedie ju distribučná spoločnosť Magic Box Slovakia.