Bitka o Hanu Vagnerovú

Akčná letná komédia o prvej láske a poslednej vlámačke Villa Lucia už čoskoro odhalí, čo všetko sú dvaja muži schopní urobiť kvôli jednej žene a čo pre kamarátstvo. Film s Michalom Kubovčíkom, Jurajom Hrčkom a Hanou Vagnerovou o nedospelých tridsiatnikoch sľubuje divákovi okrem lásky a napätia aj poriadnu dávku humoru.

Podľa režiséra filmu Michala Kollára je smiešne, keď sa človek vo svojich nezrelých emóciách berie smrteľne vážne: Zažil to asi každý z nás. Pre mňa nie je nič zábavnejšie ako sledovať vnútorne zmätených chlapov, ktorí sa navonok tvária, že vedia, čo robia, smeje sa a pokračuje: Verím, že Villa Lucia bude patriť piatkovým a sobotným oddychovým večerom. Smiech a strach sú jediné emócie, ktoré spoločný zážitok v kine posilňujú a naša komédia na to myslí v každej scéne.

Veselý sled udalostí sa vo filme rozpútava hneď v úvode, keď Cyril (Juraj Hrčka) odchádza z psychiatrickej liečebne na nečakanú vychádzku. Po tom, ako sa neúspešnými pokusmi snažil dostať z prvej lásky, chce Luciu Renerovú (Hana Vagnerová) vidieť opäť, a to za každú cenu. To však ešte netuší, že Lucia je už dávno zasnúbená s jeho blízkym kamarátom Gorazdom (Michal Kubovčík) a navyše toto tajomstvo pred ním roky skrýva aj ich spoločný kamarát Svätopluk (Martin Meľo). Starobratislavskú vilu, v ktorej Lucia býva a do ktorej Cyril odhodlane mieri, však majú v pláne vykradnúť dvaja skorumpovaní policajti (Vlado Černý, Tomáš Mischura) a jeden beznádejne poverčivý taxikár (Zdeněk Godla). Tí považujú trojicu rozhádaných kamarátov za konkurenčnú partiu zlodejov.

Na prvú lásku sa nezabúda. Všetci sme boli schopní pre ňu urobiť veľa, usmieva sa jeden z hlavných protagonistov Juraj Hrčka. Režisérov originálny spôsob rozprávania príbehu a jeho vizuálny štýl boli pre mňa veľmi inšpirujúce, hovorí a jeho herecký kolega Michal Kubovčík ho dopĺňa: Sila prvej lásky je v tom, že ovplyvní dianie celého nášho života. A ako hovorí klasik – prvá láska sa skončí, a v nás ďalej trvá, lebo žiadna iná nebude už prvá. Novú slovenskú komédiu Villa Lucia prinesie do kín distribučná spoločnosť Bontonfilm 9. marca.