Buď chlap! sľubuje Prachaře, Rambu a Sokola

Na jar budúceho roka sa v kinách objaví nový film s názvom Buď chlap! Tvorcovia filmu predstavili prvý trailer, ktorý divákov zavedie do Vysokých Tatier, kde sa odohráva najdobrodružnejšia časť príbehu Pavla a Terezy. Po rokoch sa opäť stretnú, aby objavili to, čo k sebe cítili ako deti. Vo filme režiséra Michala Samira v hlavných úlohách Jakub Prachař, Tereza Ramba, Ondřej Sokol a ďalší.

Najnovší počin režiséra Michala Samira (Iveta, Hany) a producentov Moniky a Jana Schwarczových (Matky) opisuje príbeh Pavla, typického predstaviteľa svojej generácie. V tridsiatich siedmich rokoch stále žije so svojou matkou, pracuje ako fotograf na priemerných zákazkách a berie život na ľahkú váhu, kým nestretne svoju detskú lásku Terezu. A pretože jeho staré city nezhrdzaveli, rozhodne sa stať mužom, o ktorom si myslí, že by ho Tereza mohla milovať. Rozhodne sa ísť do Tatier, kde sa koná kurz pre skutočných mužov. To, že aj uprostred roka môžete zamrznúť v rieke alebo sa pošmyknúť na snehu, ho prekvapuje, vysvetľuje motiváciu konania svojej postavy herec Jakub Prachař.

Jeho detskú lásku stvárnila Tereza Ramba, v čase nakrúcania filmu čerstvá matka dvoch detí. Moja postava je veľmi sympatická, mladá, bezdetná, krásna žena. Vydáva sa hľadať strateného Pavla v horách s celou jeho rodinou. Mám veľa scén so Sabinou Remundovou, Ester Geislerovou a ich deťmi, Je to veľmi zaujímavo napísané, až netypicky pre české prostredie, takže som chcela byť pri tom. Myslím, že aj tu sa dajú dobre robiť filmy pre veľké publikum, vysvetlila Tereza  Ramba, ktorá si nakrúcanie užila napríklad aj pádom do studenej horskej vody.

Bývalý mariňák, ktorého hrá Ondrej Sokol, má svoju táborovú základňu vo Vysokých Tatrách. Pre tohto herca to nie je prvá skúsenosť v najvyšších horách Slovenska. V Tatrách som v poslednom čase nakrúcal niekoľkokrát, až sa môže zdať, že si svoje úlohy vyberám podľa lokalít. Ale veľmi sa mi tam páči, zveril sa Ondřej Sokol alias Weisner.

Film Buď chlap! produkuje spoločnosť Up&Up Production a do kín ho uvedie 23. marca 2023 distribučná spoločnosť Magic Box Slovakia.