Šeban – Kirschner – Fallgrapp, to je skvelá festivalová atmosféra

Obľúbený multižánrový festival Atmosféra, na ktorom si to svoje nájde naozaj každý, privíta v polovici leta (4. – 6. augusta) v Hontianskych Nemciach viac ako 3000 návštevníkov. Tento rok je heslom festivalu spojenie Buď láska.

Aj tento rok je hudobný line-up primárne zložený zo slovenských a českých interpretoch. Organizátori upresňujú, že hudobnú dramaturgiu festivalu už štandardne postavili na dvoch prístupoch. Na jednej strane stálice, ktoré na Atmosféru prichádzajú pravidelne, na strane druhej vytváranie (nielen) hudobných spojení, ktoré nie sú až tak bežné a návštevníci si ich v mnohých prípadoch môžu vychutnať iba na tomto festivale.

O netradičné hudobné zážitky, ktoré návštevníci bežne nezažijú, sa postará, napríklad, Andrej Šeban, ktorý na festivaloch štandardne nevystupuje, no na Atmosfére zahrá skladby aj z pripravovaného albumu. Ľudia sa rovnako môžu tešiť aj na spoločný koncert Martina Geišberga s hercom a hudobníkom Richardom Autnerom, ako aj na jediné tohtoročné vystúpenie Kataríny Málikovej s 25-členným ansámblom Jihočeskej filharmónie – v slovenskej premiére uvedú projekt Postalgia: Symphonic.

Návštevníci sa tento rok môžu tešiť na rôzne tancovačky a energické hudobné vystúpenia kapiel Chiki-Liki-Tu-A či Saténové ruky. Na festivale sa  predstaví aj duo Meowlau x Val, industriálno-rapový projekt Lyrika H a producent Rentipa KKR a príjemné dni ukončia nočné tanečné párty v podaní DJs – Malalata a FVLCRVM live. Festival uzavrie v nedeľu predpoludním kapela, ktorá je pevnou súčasťou Atmosféry – Para. Pod majestátnym dubom odohrajú špeciálny komorný koncert.