Dua Lipa je jednotkou v Anglicku

Speváčka Dua Lipa má najžiadanejšiu pieseň v Anglicku. Britskému singlovému rebríčku dominuje jej skladba New Rules. Dua Lipa v súboji o číslo 1 porazila Pink aj Calvina Harrisa a stala sa prvou sólovou interpretkou od víťazstva Adele v roku 2015. K britskému prvému miestu naviac pridala prvenstvo v Írsku.

Na jej úspech obratom zareagovali kurátori playlistov na Spotify, speváčka sa ihneď objavila na titulke najsledovanejšieho Today’s Top Hits s viac ako šestnásť miliónmi odberateľov. V prehľade najstreamovanejších piesní na Spotify je New Rules momentálne šieste na svete. Videoklip na YouTube prekonal hranicu 120 miliónov zhliadnutí. Na Slovensku patrí speváčke 10. priečka v rebríčku najžiadanejších singlov.

Dua Lipa sa narodila v roku 1995 v Londýne kosovským rodičom, ktorí na začiatku deväťdesiatych rokov opustili vojnou zmietanú Prištinu. V štrnástich rokoch začala nahrávať na YouTube vlastné verzie piesní od Pink alebo Nelly Furtado, čo jej neskôr vynieslo nahrávací kontrakt. Okrem spievania sa venuje aj modelingu. Minulý rok uspela so singlom Be The One, dostala sa medzi troch nominovaných na cenu britských kritikov a s debutovým albumom jej vypomohli interpreti zvučných mien napríklad aj Chris Martin z Coldplay.