Corentin Fila uvedie v Bratislave film Mať sedemnásť

Corentin Fila vo filme Mať sedemnásť

Corentin Fila, herec v hlavnej úlohe filmu Mať sedemnásť bude hosťom 4. ročníka Crème de la Crème a dnes a zajtra uvedie projekciu filmu v Bratislave. Narodil v Paríži ako syn učiteľky autistických detí a dokumentaristu. Po štúdiu na lýceu v Montaigne študoval ekonómiu na l’Université Paris Descartes. Neskôr sa venoval modelingu a pracoval pre známu agentúru Elite.

Ako obdivovateľ Denisa Lavanta a Leosa Caraxa objavil v roku 2012 čaro divadla a hral v predstavení The Suit v réžii Petra Brooka s ďalšími hercami z Južnej Afriky. V roku 2015 dostal svoju prvú úlohu vo filme Mať sedemnásť.

V najsviežejšej snímke svojej kariéry zachytáva sedemdesiatročný francúzsky režisér André Téchiné dvojicu sedemnásťročných chlapcov z francúzskeho malomesta, ktorých vzťah začína nenávistnými výpadmi a školským šikanovaním, ale postupne sa vyvíja v krehké intímne puto. Je to film nepokojný a výbušný ako jeho hrdinovia. Film ako oslava magického času dospievania, v ktorom sa prelína úplná bezstarostnosť a nikdy nekončiaca úzkosť a v ktorom sa násilie stretáva so zmysluplnosťou a trýznivé straty striedajú nežné objavy.

Film bol uvedený na Berlinále 2016 a nominovaný na Zlatého medveďa. Corentin Fila príde počas Crème de la Crème do Bratislavy a uvedie vybrané projekcie filmu Mať sedemnásť v Kine Film Europe (piatok, 24. marca 2017, o 20.30 hod.) a v Kine Lumière (sobota, 25. marca 2017, o 20.30 hod.).