Spoveď čarodejnice: Morgana

Vyzerá ako Adriana a jej schopnosti prevyšujú všetkých z ich Klanu jednotiek, ako im hovoria obyčajní ľudia. Morgana Reno, dcéra Adriany a Francoisa, si prečítala denník svojej matky. Nemá dobrodružnú povahu ako jej rodičia, no aj tak zažije dobrodružstvo, ktoré zmení všetko, čomu dovtedy verila. Túžba stretnúť svoju menovkyňu, takzvanú babku Morganu, a dozvedieť sa pravdu o celom ich rode, ju privedie do Británie piateho storočia.

Myslíte si, že viete všetko o Artušovi, Merlinovi, Lancelotovi, Mordredovi a Morgane le Fay? Ani náhodou. Zabudnite na to, čo ste o nich kedy počuli alebo čítali. Pravda je úplne iná a zaujímavejšia. V úlohe mentora a ochrancu ju bude sprevádzať ujo Viktor, bývalý vampír, ktorého Adriana prijala do rodiny. Má tajomstvo a aj veľmi dobrý dôvod na to, aby sa výpravy do minulosti zúčastnil.

Dobrodružstvo, láska a odhalenie niečoho väčšieho, ako si môže človek predstaviť. To je knižná novinka Spoveď čarodejnice: Morgana, štvrtý diel knižnej série slovenskej autorky Vity Jamborovej, ktorá už tradične vychádza v slovenskom jazyku, v pražskom nakladateľstve Naše vojsko. Mimochodom, Olymp naozaj existuje a nemá to s Grékmi zhola nič spoločné…

Pavol Božík