Divadlo Studio Dva spustilo predpredaj vstupeniek

Divadlo Studio Dva spustilo predpredaj vstupeniek na neuveriteľných 113 predstavení šestnásteho ročníka Metropolitného leta hereckých osobností. Tradičnú prehliadku na Letnej scéne Vyšehrad zaháji premiéra divadelnej adaptácie legendárnej filmovej lovestory Starci na chmelu. V hlavných úlohách sa predstavia Berenika Kohoutová, Ivan Lupták, Zlata Adamovská a mnoho ďalších.

Chýbať samozrejme nebudú ani osvedčené tituly z minulých rokov. Už po deviaty raz sú pripravené aj hudobné stretnutia pod holým nebom. Hrať sa bude tiež na domovskej scéne na Václavskom námestí, kde sa okrem iného uskutoční šiesty ročník Leta slovenských hviezd. Na minuloročný úspech nadviaže aj Letná scéna Tvrzi Divice neďaleko Loun a Letná scéna Vítězná pri Dvore Králové nad Labem. Metropolitné leto potrvá od 7. júna do 31. augusta.

Iba na tridsaťdva večerov zavedú divákov na chmeľovou brigádu protagonisti nadčasového príbehu o prvých láskach, rozochveniach a tiež sklamaní. Príbeh plný nestarnúcich melódií nie je totiž určený k neskoršiemu presunutiu na kamennú scénu. Na Starcov na chmelu sa budú musieť záujemcovia vypraviť exkluzívne len na Letnú scénu Vyšehrad a Letná scénu Tvrz Divice. Tancovať a spievať za sprievodu živej kapely a pod režijným vedením Adama Krausa sa chystajú Berenika Kohoutová, Ivan Lupták, Zlata Adamovská, Oldřich Navrátil, Josef Carda, Linda Fikar Stránská a mnoho ďalších.

Letná scéna ponúkne okrem premiérového titulu aj 13 hitov z repertoáru divadla Studio Dva. Na Vyšehrad sa z Václavského námestia presunú najúspešnejšie inscenácie z ponuky. Chýbať medzi nimi nebudú hry Patrika Hartla 4 sestry, Hovory o šťastí medzi štyrmi očami a novo aj stálica v repertoári Klára a Bára. Niekoľkých repríz sa dočká talianska komédia Carla Goldoniho Poprask na lagúne, či minuloročný hit Chrobák v hlave a komédia o ťažkom údele mužov, Kutloch, alebo Aj muži majú svoje dni. Svoju stand-up comedy Celebrity pod holým nebom uvedie Ondřej Sokol. Vyšehrad bude tento rok hostiť aj Karla Rodena a Janu Krausovú. Tí tu odohrajú kultové predstavenie Otvorené manželstvo a obľúbenou komédii Sex pre pokročilých. Derniérou sa tu po jedenástich rokoch Karel Roden rozlúči s úlohou Argana v Moliérovom Zdravom chorom.

Diváci sa v rámci prehliadky dočkajú aj 17 uvedení Medových týždňov na Jadrane, ktoré sú až na tri reprízy, z kapacitných dôvodov, naplánované do kamenného divadla. Jednou z výnimiek je uvedenie tejto stále vypredanej komédie na Letnej scéne Víťazná, neďaleko Dvora Králové nad Labem. V historických kulisách nádvoria romantickej Tvrze Divice, kde má divadlo Štúdio Dva svoju ďalšiu letnú scénu, sú potom pripravené dva večery v spoločnosti Evy Holubovej a Boba Klepla a ďalších protagonistov tohto predstavenia. Zažiť pravú atmosféru divadla pod šírym nebom tu bude možné s našimi inscenáciami tento rok dokonca trinásťkrát. Umiestnenie tvrze priamo uprostred chmeliarskej oblasti priam nabáda k uvedeniu tohtoročnej novinky. Šesť repríz hudobnej lovestory Starci na chmelu teda prebehne v miestach, kde skutočne česáči chmeľu pobývali, dodáva producent Leta hereckých osobností Michal Hrubý.

Po deviaty raz budú v rámci tzv. off programu Letnej scény Vyšehrad uvedené tiež koncerty vybraných interpretov. Tento rok sem zavíta, ako už tradične, slovenská šansoniérka Szidi Tobias, Dan Bárta v sprievode Robert Balzar Tria a tiež Monika Absolonová spolu s Boom! Bandom Jiřího Dvořáka. V programe tento rok nebude chýbať ani Aneta Langerová a jej koncertný program Pod šírou oblohou.

Už šiesty rok bude kamenné divadlo patriť Letu slovenských hviezd. Prehliadka bratislavských divadelných súborov sa uskutoční v druhej polovici augusta. Pre veľký úspech minulého nultého ročníka, je prichystaný aj prvý ročník Leta ochotníckych divadiel, ktorý prebehne v júli na Malej scéne divadla Studio Dva. Predpredaj vstupeniek na obe tieto akcie bude zahájený neskôr.