Do kín sa prebojúva Karlos

Archívne zábery neznámeho Karlosa Vémolu v londýnskom klube, na rybách či na večierku s priateľmi. Ale aj otvorená spoveď gladiátora, extrémna drina a životný štýl, ktorý je úplne odlišný od toho, na čo sme sami zvyknutí. Celovečerný dokumentárny film Karlos režisérskej dvojice Michal Samir a Šimon Šafránek o jednom z fenoménov súčasnosti príde do slovenských kín 25. januára 2024.

Režisér Michal Samir pozná Karlosa Vémolu už takmer pätnásť rokov a začal ho nakrúcať v Londýne nie ako celebritu, ale ako obyčajného chlapca z Olomouca, ktorý sa pretĺka životom. Dôležitou súčasťou filmu sú preto aj unikátne zábery, ktoré doteraz nikto nevidel, ako aj fotografie z Karlosovho súkromného archívu. Nechýbajú, samozrejme, ani aktuálne zábery z jeho rodinného života a excentrického spolužitia s manželkou, bývalou slovenskou playmate Lelou Ceterovou.

Je to film o extrémnej osobnosti v extrémnej dobe, opisuje Michal Samir. Karlosov život je fascinujúci, extrémny a úplne iný, než na aký sú bežní ľudia zvyknutí. Náš dokument reflektuje Karlosa nielen ako bojovníka a hrdinu, ale aj ako otca, partnera, nežného milovníka zvierat a zároveň ako tvrdohlavého, nekompromisného človeka, ktorý od svojho okolia často žiada nemožné – aby sa prispôsobilo jeho životnému štýlu a tempu, dodáva režisér.

Film je rovnako ako Karlosov život nebezpečnou jazdou, ktorá sa začína v olomouckých Hodolanoch, pokračuje cez kluby na londýnskej periférii a graduje na križovatke, na ktorej sa teraz Karlos ako človek aj ako zápasník vo svojom veku ocitol, uzatvára Michal Samir.