Sarah Brightman a Gregorian privezú do Prahy Vianoce

Európske koncertné turné Kráľovské vianočné gala, v rámci ktorého vystúpi najúspešnejšia lyrická sopranistka všetkých čias Sarah Brightman a jednoznačne najlepšia chorálová skupina sveta Gregorian 16. decembra 2017 v pražskej Tipsport Aréne, dal dohromady nemecký gróf, skladateľ, producent a aranžér Frank Peterson. Nie náhodou. S Gregorian spolupracuje už pekných pár rokov, pre Sarah Brightman vyprodukoval osem úspešných albumov a desať rokov bol jej životným partnerom.

Čiernovláska malého vzrastu (166 cm) s hlasom anjela sa narodila a vyrastala v Anglicku, ale krv jej predkov je medzinárodná. Jej prababička a babička pochádzali z východnej Indie, predkovia jej otca boli poľskí Židia. Preto sa v nej miesi všetky tieto gény. Brilantná vokálny prejav majiteľky krištáľovo čistého hlasu v jej repertoári po roky osciluje medzi operou, muzikálom a elegantným popom.

Hoci je Sarah Brightman najbohatšou speváčkou nadžánrovej hudby a klasiky na svete, jej život nebol rozhodne prechádzkou ružovým sadom. Prežila ťažkú autohavárii, stroskotali jej dve manželstvá. Okrem iného aj to s britským muzikálovým mágom Andrewom Lloydom Webberom, ktorý jej napísal na telo nielen úlohy v muzikáloch Fantóm opery a Podoby lásky, ale aj slávne Requiem, za ktoré boli s Plácidom Domingom nominovaní na Grammy. Na japonskom turné sa pred rovným štvrťstoročím dozvedela, že jej otec kvôli neúspechom v podnikaní spáchal samovraždu. Počas partnerstva s Frankom Petersonom dvakrát otehotnela a dvakrát potratila. Až sa nakoniec dozvedela, že už nikdy nebude mať deti. A tak sa úplne odovzdala svojmu povolaniu a publiku, ktoré má doslova po celej planéte. Pred dvoma rokmi musela z rodinných dôvodov odvolať aj plánovaný let do vesmíru na ktorý sa nesmierne tešila, poctivo sa na neho niekoľko mesiacov pripravovala v Hviezdnom mestečku pri Moskve a investovala do neho 52 miliónov dolárov. Mala letieť ako ôsmy turista k Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS) v ruskej rakete Sojuz a na ISS stráviť desať dní. Súčasne sa tak mala stal prvou profesionálne speváčkou na svete, ktoré zaspieva v kozme.

V Prahe Sarah Brightman a nemecká vokálna skupina Gregorian zaspievajú s tromi svojimi exkluzívnymi hosťami, šesťčlennou kapelou a symfonickým orchestrom v Tipsport Arene 16. decembra tohto roku najkrajšie vianočné piesne. Sarah uvedie to najlepšie zo svojho deväť rokov starého a mimoriadne úspešného vianočného albumu A Winter Symphony.

Osem úchvatných klasicky školených hlasov členov vokálneho zoskupenia Gregorian zase predstaví to najvydarenejší z albumov Christmas Chants a Winter Chants. A dôjde aj na spoločnej piesne hlavných protagonistov Kráľovského vianočného gala, pretože Sarah Brightman naspievala vokály na niekoľko albumov Gregorian Master Of Chant.